Reklama

CEZ (CEZ): Nadzwyczajne walne zgromadzenie - raport 46

Raport bieżący nr 46/2012
Podstawa prawna:

Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Zarząd ČEZ na swoim posiedzeniu podjął decyzję o terminie zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia, które odbędzie się 18 grudnia bieżącego roku. Powodem zwołania walnego zgromadzenia w tym terminie jest harmonogram wydzielenia elektrowni Dětmarovice do samodzielnej spółki-córki (tak jak to miało miejsce już wcześniej w przypadku elektrowni Chvaletice i Počerady).

Wszelkie szczegóły zostaną podane w ogłoszeniu o zwołaniu walnego zgromadzenia, które zostanie opublikowane w ustawowym terminie.

Reklama

Wydzielenie elektrowni Dětmarovice (podobnie jak wcześniej wydzielonych elektrowni) jest tylko kwestią procesową, aby elektrownia była przygotowana do ewentualnej sprzedaży, ale nie oznacza to, że do sprzedaży naprawdę dojdzie. Proces sprzedaży przebiega całkowicie niezależnie od tego procesu administracyjnego.

ČEZ oferuje na sprzedaż jedną ze swoich elektrowni węglowych. Chodzi o elektrownie Počerady, Chvaletice, Tisová wraz z elektrownią Mělník 3 lub Dětmarovice. Rozważania o sprzedaży są związane z decyzją ČEZ o szybkim ukończeniu na drodze porozumienia (po angielsku settlement) dochodzenia prowadzonego przez Komisję Europejską od 2009 roku. W ramach porozumienia spółka ČEZ zobowiązała się do sprzedaży jednej ze swoich elektrowni węglowych. Z wyjątkiem elektrowni Počerady (1000 MW) chodzi o elektrownie węglowe o mocy zainstalowanej wynoszącej w przybliżeniu 800 MW. Sprzedaż jednej z elektrowni jest zgodna ze strategią spółki ČEZ polegającą na dążeniu do eksploatacji w przyszłości tylko ograniczonej liczby zmodernizowanych elektrowni węglowych.

W przypadku elektrowni Počerady i Chvaletice powodem rozważanej sprzedaży jest też niepewność dostaw węgla od 2013 roku z powodu do tej pory niedokończonych pertraktacji z dostawcą paliwa, spółką Czech Coal.

W ramach porozumienia z Komisją Europejską ČEZ zobowiąże się do sprzedania tylko jednej z wymienionych elektrowni. Nie jest jednak wykluczone, że ze względów handlowych i strategicznych przystąpi na oferty odkupienia większej liczby elektrowni, o ile oferty te będą korzystne.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »