NETIA (NET): NETIA nie weźmie udziału w przetargu na UMTS

Netia Holdings S.A. zdecydowała się nie uczestniczyć w przetargu o wydanie koncesji na UMTS. Spółka oceniła warunki przetargu jako nieatrakcyjne ekonomicznie po sporządzeniu analiz i na podstawie dotychczasowych doświadczeń.

Na decyzję wpłynęły również niejasności w kwestiach prawnych, jak również brak wyczerpujących uregulowań w aktualnej dokumentacji przetargowej dla roamingu krajowego oraz tzw. interconnections w stosunku do przyszłych operatorów UMTS.

Przez kilka miesięcy Netia aktywnie przygotowywała się do wzięcia udziału w przetargu o wydanie koncesji UMTS. Po dogłębnej ocenie warunków przetargu, a także biorąc pod uwagę dostępne opinie prawne i ekonomiczne Netia zdecydowała się nie tworzyć własnego konsorcjum i nie uczestniczyć w konsorcjach, do których była zaproszona.

Reklama

Szczególny niepokój Spółki budzi niedostateczne nieuregulowanie zagadnień, które od dawna ograniczają możliwości działania Netii, na przykład na rynku połączeń międzystrefowych, a także wiele niejednoznaczności w dokumentacji przetargowej. Należy do nich brak przejrzystych uregulowań roamingu krajowego z sieciami operatorów GSM - zagadnienie ściśle związane z brakiem właściwych przepisów, które by wyczerpująco regulowały zagadnienia tzw. interconnections. Innymi istotnymi czynnikami decyzji Netii są nieatrakcyjne warunki ekonomiczne wejścia na rynek usług UMTS spowodowane decyzją o udostępnieniu pięciu, zamiast czterech, koncesji oraz wysokimi opłatami licencyjnymi.

Meir Srebernik Prezes Netii Holdings S.A. powiedział, że warunki obecnego przetargu nie spełniają przyjętych przez Netię kryteriów dochodowości i przejrzystości uregulowań. Jednakże Netia będzie kontynuować sprawdzoną strategię umacniania się na pozycji najlepszego dostawcy usług telefonii stacjonarnej, transmisji danych i usług internetowych, korzystając z szybkiego rozwoju polskiego rynku telekomunikacyjnego.

Emitent
Dowiedz się więcej na temat: UMTS | Weź udział | netia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »