Reklama

TAXUSFUND (TXF): Nieprawomocna odmowa wpisu spółki do rejestru zarządzających ASI - raport 2

Raport bieżący nr 2/2019

Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Zarząd Taxus Fund S.A. (dalej Spółka, Emitent) w dniu dzisiejszym powziął informację o odmowie wpisu spółce do rejestru zarządzających ASI.

Treść komunikatu z 28. posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego w dniu 25 czerwca 2019 r. dotycząca Taxus Fund S.A. przedstawia się następująco:

,,8. Komisja jednogłośnie odmówiła wpisu do rejestru zarządzających ASI spółce:

• Taxus Fund S.A. z siedzibą w Warszawie.

Komisja, po przeanalizowaniu zgromadzonej dokumentacji stwierdziła, że Taxus Fund SA jest podmiotem uprawnionym do ubiegania się o wpis do rejestru zarządzających ASI. Jednakże treść dokumentów przedstawionych przez spółkę wraz z wnioskiem o wpis, w tym jej statut oraz opis polityki i strategii inwestycyjnej, nie jest zgodna z przepisami prawa oraz ze stanem faktycznym. Ponadto Taxus Fund SA może wykonywać działalność w sposób nienależycie zabezpieczający interes inwestorów alternatywnej spółki inwestycyjnej, ponieważ swoją działalność gospodarczą koncentruje na inwestycjach w kryptowaluty, które w ocenie Komisji są lokatą o poziomie ryzyka nieakceptowalnym dla instytucji wspólnego inwestowania jaką jest ASI.

Reklama

Komisja wskazuje również, że działalność alternatywnej spółki inwestycyjnej oraz zarządzającego ASI może być prowadzona wyłącznie na podstawie wpisu do rejestru zarządzających ASI albo na podstawie zezwolenia Komisji. Zatem faktyczną konsekwencją wydania przez Komisję decyzji w przedmiocie odmowy wpisu Taxus Fund S.A. do rejestru zarządzających ASI jest konieczność niezwłocznego zaprzestania wykonywanej przez tę spółkę tego typu działalności.”

W załączeniu pełna treść Komunikatu z posiedzenia KNF

Warto zauważyć iż wydana decyzja KNF jest m.in. nie zgodna z stanem faktycznym gdyż Emitent nie koncentrował oraz nie koncentruje obecnie swojej działalności inwestycyjnej na inwestycjach w kryptowaluty.

Do dnia dzisiejszego nie zainwestował w kryptowaluty ani 1 zł. Jest jedynie posiadaczem 1 miliarda sztuk kryptowaluty Inocoin którą dostał za darmo od głównego Akcjonariusza Fundacji na rzecz Polskiej Innowacyjności o czym poinformował w komunikacie ESPI nr 11/2017.

Spółka po doręczeniu przedmiotowej decyzji podejmie dalsze działania.

Jednocześnie Zarząd informuję iż może finalnie nastąpić zmiana profilu działalności Emitenta na segment nieruchomościowy nie podlegający wpisowi do rejestru zarządzających ASI lub na inny nie podlegający wpisowi do rejestru.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2019-06-26Krzysztof BzymekPrezes Zarządu

Załączniki

Archiwum.zip

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »