Reklama

BUDIMEX (BDX): Niespełnienie warunku umożliwiającego realizację drugiej fazy umowy pomiędzy spółką jawną o nazwie Budimex Spółka Akcyjna Ferrovial Agroman Spółka Akcyjna Spółka Jawna, a Autostradą Południe SA na zaprojektowanie i wybudowanie autostrady A1 Stryków - Pyrzowice - raport 7

Raport bieżący nr 7/2010
Podstawa prawna:

Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

rb/bx/07/2010

W dniu 23 stycznia 2010 r. Zarząd Budimeksu SA powziął wiadomość, że nie ziścił się warunek, od którego uzależniona była budowa i eksploatacja autostrady A1 Stryków - Pyrzowice w systemie koncesyjnym zgodnie z umową podpisaną pomiędzy Autostradą Południe SA, a Skarbem Państwa.

W konsekwencji powyższego nie weszła w życie II faza podpisanej pomiędzy spółką jawną o nazwie Budimex Spółka Akcyjna Ferrovial Agroman Spółka Akcyjna Spółka Jawna, a Autostradą Południe SA umowy na zaprojektowanie i wybudowanie odcinka autostrady A1 Stryków - Pyrzowice o wartości 5.791.000.000 zł netto, o której to Budimex SA informował w raporcie bieżącym nr 04/2010 z 19 stycznia 2010 r.

Reklama

II faza umowy dotyczyła robót budowlanych.

I faza, której wartość określono na 180 mln zł, obejmowała projektowanie.

Budimex SA posiada 50% udziałów w spółce Budimex Spółka Akcyjna Ferrovial Agroman Spółka Akcyjna Spółka Jawna.

Wartość kontraktu przewyższa 10% kapitałów własnych Budimex SA.
Dariusz Blocher - prezes zarządu

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »