Reklama

MBANK (MBK): Nowy Członek Rady Nadzorczej mBanku S.A. - raport 101

Raport bieżący nr 101/2015

Podstawa Prawna:
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Zarząd Spółki mBank S.A. ("Bank") podaje do wiadomości, że uchwałą Rady Nadzorczej Banku z dnia 10 grudnia 2015 r. Pan Marcus Chromik został powołany na stanowisko członka Rady Nadzorczej Banku, na miejsce ustępującego Dr Stefana Schmittmanna, z dniem 1 stycznia 2016 r. na okres do czasu zakończenia obecnej kadencji Rady Nadzorczej. Pan Marcus Chromik obejmie także funkcję Przewodniczącego Komisji ds. Ryzyka Rady Nadzorczej mBanku S.A. Od stycznia 2016 r. Pan Chromik zastąpi również Pana Shmittmanna na stanowisku Członka Zarządu ds. Ryzyka w Commerzbank AG.

Reklama

Marcus Chromik był Dyrektorem ds. Ryzyka Kredytowego Commerzbanku (GRM-CRC) od 2012 roku. Wcześniej przez ponad trzy lata pracował jako Market Risk Officer w segmencie Korporacji i Rynków Commerzbanku, gdzie był odpowiedzialny za zarządzanie ryzykiem rynkowym i płynności. Marcus Chromik, który posiada doktorat z fizyki jądrowej, rozpoczął swoją karierę zawodową w firmie McKinsey w 2001 roku, następnie dołączył do Grupy Postbank w 2004 roku, gdzie zajmował różne stanowiska kierownicze, zajmował się m.in. nowymi projektami i syndykalizają, zarządzaniem płynnością i skarbem.

Według posiadanych przez Bank informacji Pan Marcus Chromik nie wykonuje działalności konkurencyjnej względem Banku.

Pan Marcus Chromik nie figuruje w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonym na podstawie ustawy o KRS.

Pan Marcus Chromik jest zgodnie ze stosowanymi przez Bank kryteriami Członkiem Zależnym Rady Nadzorczej Banku.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2015-12-10Cezary StypułkowskiPrezes Zarządu

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »