Reklama

BUMECH (BMC): Odpowiedź na zapytanie Akcjonariusza - raport 18

Raport bieżący nr 18/2020

Podstawa Prawna:
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

W związku z zapytaniami Akcjonariusza skierowanymi do Bumech S.A. (dalej: Emitent, Bumech), Zarząd Emitenta, udzielając odpowiedzi w trybie art. 428 § 6 kodeksu spółek handlowych informuje, iż:

1. Emitent z końcem roku 2019 wygasił działalność w jednostce zamiejscowej w Rawiczu ze względu na niezadawalający poziom rentowności. Na skutek tego bardzo niewielka część środków trwałych – ze względu na ekonomiczne zużycie – została zezłomowana, natomiast pozostałe maszyny i urządzenia zostały przekazane w najem spółce z siedzibą w Masłowie. Bumech nie posiadał nieruchomości zlokalizowanych na terenie Rawicza.

Reklama

2. Wynik działalności ww. jednostki został przedstawiony w nocie 7 jednostkowego oraz skonsolidowanego sprawozdania finansowego za rok obrotowy 2019 pn. "Działalność zaniechana”. Podstawowe parametry finansowe w 2019 roku (w tys. PLN) w tym zakresie przedstawiały się następująco: przychody - 3 947, koszty – 4 915, zaś strata netto przypisana działalności zaniechanej – 968.

3. Odnosząc się do kwestii pozyskania przez spółkę z Grupy Kapitałowej Uniprom Metali d.o.o. – DOO "Uniprom White Bauxite” – Nikšić koncesji na wydobycie białego boksytu, według wiedzy Emitenta jest to projekt będący na wstępnym etapie analizy różnych możliwości inwestycyjnych, jego rozwój w dużym stopniu jest determinowany przez skalę pandemii koronawirusa. Bumech nie wyklucza współpracy przy tym przedsięwzięciu, która może okazać się szansą na rozszerzenie działalności na Bałkanach.

4. Projekt dotyczący białego boksytu nie ma żadnego wpływu na realizację kontraktu zawartego z Uniprom Metali d.o.o. w 2016 roku i realizowanego przez spółkę celową Emitenta - Bumech Crna Gora d.o.o. Nikšić.

5. Kwota 11 230 tys. PLN podana w nocie 13 – "Rzeczowe aktywa trwałe” skonsolidowanego sprawozdania finansowego za rok obrotowy 2019 to wartość "aktywów z tytułu prawa do użytkowania”. Ta pozycja noty wynika z zastosowania od dnia 01.01.2019 roku MSSF 16 – "Leasing”. Zgodnie z tym standardem jako leasing kwalifikuje się użytkowanie przez spółkę składników majątkowych będących własnością podmiotów trzecich. Dlatego też na kwotę 11 230 tys. PLN składają się wartości prawa wieczystego użytkowania gruntów oraz najmu długoterminowego maszyn i urządzeń wraz z ich aktualizacją. Pozycja "aktywów z tytułu prawa do użytkowania” w takiej samej wysokości była już wykazana w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za pierwsze półrocze 2019 roku, jednakże w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za rok obrotowy 2019 przez błąd edycyjny wykazana była pod nazwą "Grunty”.

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2020-06-02Marcin SutkowskiPrezes Zarządu
2020-06-02Dariusz DźwigołWiceprezes Zarządu

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »