Reklama

BIOMEDLUB (BML): Odwołanie osób zarządzających - raport 51

Raport bieżący nr 51/2016

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd BIOMED-LUBLIN Wytwórnia Surowic i Szczepionek SA ("Emitent", "Spółka”) informuje, że w dniu 12 września 2016 r. Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwały w sprawie odwołania ze składu zarządu Pani Agnieszki Białej i Pana Marcusa Prestona.

W związku z faktem, że Spółka ustaliła z wierzycielami warunki spłaty swoich zobowiązań w ramach planu restrukturyzacyjnego, który został zaakceptowany przez ok. 90% wierzycieli oraz wobec zatwierdzenia układu przez Sąd, przed którym toczy się postępowanie restrukturyzacyjne Spółki, zadania i rola wyżej wymienionych osób powołanych do Zarządu Spółki w celu stworzenia planu restrukturyzacyjnego i jego uzgodnienia z Wierzycielami, zostały wypełnione, co Zarząd i Rada Nadzorcza docenia i za co dziękuje. Sytuacja finansowa Spółki została ustabilizowana i tym samym zostały stworzone podstawy do realizacji zobowiązań określonych w planie restrukturyzacyjnym.

Reklama

Decyzja jest naturalnym następstwem zamknięcia procesu, który był prowadzony przez powołanych do zarządu specjalistów w tym obszarze. Jego celem było wypracowanie i zatwierdzenie układu z wierzycielami oraz planu restrukturyzacyjnego. Cele te zostały w pełni zrealizowane.

Spółka koncentruje się obecnie na wzmocnieniu kompetencji nowego Zarządu w zakresie operacyjnego zarządzania biznesem, który Spółka prowadzi oraz jej aktywności rynkowej, co jest warunkiem niezbędnym do wypełnienia założeń przyjętego planu restrukturyzacyjnego.

Podstawa prawna - art. 17 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 (MAR).


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2016-09-13Andrzej Stachnik Grzegorz Zabiegły Prezes Zarządu Członek Zarządu

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »