Reklama

B3SYSTEM (B3S): Opinia Rady Nadzorczej dotycząca wydzielenia działalności IT do podmiotu zależnego - raport 31

Raport bieżący nr 31/2014

Podstawa Prawna:
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Zarząd B3System S.A. (dale: Spółka) informuje, że w dniu 14 kwietnia 2014 roku Rada Nadzorcza Spółki, na podstawie §16 ust. 3 Statutu Spółki, pozytywnie zaopiniowała udzielenie zgody przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie, zwołane na dzień 30 kwietnia 2014 roku, na wyodrębnienie ze struktury Spółki dotychczas prowadzonej działalności na rynku informatycznym i przeniesienie jej do podmiotu w 100% zależnego – B3System Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Reklama

W ocenie Rady Nadzorczej proponowane przez Zarząd plany restrukturyzacji działalności operacyjnej Spółki powinny zostać uznane za zasadne oraz trafne, w szczególności w kontekście trudnej sytuacji finansowej Spółki. W opinii Rady Nadzorczej dalsze kontynuowanie dotychczasowej działalności na rynku wysokich technologii w obecnej strukturze organizacyjnej bez możliwości ponoszenia nakładów na prace rozwojowe oraz zważywszy na wysoki poziom konkurencji będzie pogłębiało istotne już na ten czas trudności. Wyodrębnienie ze struktury Spółki dotychczas prowadzonej działalności na ryku informatycznym w postaci przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 551 Kodeksu Cywilnego oraz przeniesienie zorganizowanego zespołu składników niematerialnych i materialnych służących do wykonywania działalności gospodarczej (także wierzytelności i zobowiązań) na B3System Polska sp. z o.o. ma na celu w dalszej kolejności przejęcie B3System Polska sp. z o.o. przez inwestora zewnętrznego.

Jest to jeden z etapów realizacji umowy inwestycyjnej zawartej przez Spółkę w dniu 14 lutego 2014 roku, której przedmiotem jest nabycie przez Spółkę udziałów w spółce SKŁADYWĘGLA.PL. (Raport Bieżący nr 14/2014 z dnia 3 kwietnia 2014 roku).


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2014-04-15Paweł PaluchowskiPrezes Zarządu

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »