Reklama

SERINUS (SEN): Opuszczenie odwiertu Północne Makiejewskoje-2 na Ukrainie - raport 7

Raport bieżący nr 7/2013
Podstawa prawna:

Reklama

Inne uregulowania

Na podstawie art. 62 ust. 8 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych oraz w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 48/2012 z 4 grudnia 2012 roku, Kierownictwo KULCZYK OIL VENTURES INC. ("KOV") informuje, iż w Kanadzie, za pośrednictwem systemu SEDAR publikowana jest informacja, że odwiert poszukiwawczy Północne Makiejewskoje-2 ("NM-2"), którego drążenie rozpoczęło się na początku grudnia ub. r., został opuszczony, po tym jak osiągnął głębokość 3.150 m, a profilowanie otworowe i inne informacje uzyskane podczas wiercenia nie wykazały żadnych perspektywicznych stref.

Odwiert NM-2 prowadzony jest przez KUB-Gas LLC ("KUB-Gas"), spółkę zależną KOV (70 proc. udziału).

Koncesja poszukiwawcza Północne Makiejewskoje przylega do północno-wschodnich granic koncesji Makiejewskoje oraz Olgowskoje. Spółka uważa, że koncesja ta jest pod względem geologicznym podobna do obszarów produkcyjnych położonych wzdłuż głównego, rozciągającego się w basenie dnieprowsko-donieckim w kierunku południowo-wschodnim strukturalnego trendu gazu/kondensatu - tego samego, do którego przylegają koncesje KUB-Gasu: Makiejewskoje i Olgowskoje.

Odwiert NM-2, którego celem była ocena potencjału pierwszego z pięciu dodatkowych strukturalnych obiektów poszukiwawczych wskazanych przez badania 3D, znajduje się 13 km na południowy wschód od odwiertu Północne Makiejewskoje-1 ("NM-1"). Odwiert NM-1 został wykonany w II kw. 2012 r. i orurowany do TD jako kandydat do przyszłego szczelinowania.

Przewiduje się, że kolejne wiercenia na polu Północne Makiejewskoje odbędą się w dalszej części 2013 r.

Niniejszy tekst stanowi tłumaczenie wybranych części informacji prasowej powstałej oryginalnie w języku angielskim udostępnionej publicznie przez Emitenta na terytorium państwa jego siedziby, która w pełnej treści jest dostępna w języku angielskim na stronie internetowej www.sedar.com po wpisaniu nazwy Spółki KULCZYK OIL VENTURES pod adresem: http://www.sedar.com/search/search_form_pc_en.htm. Ponadto tłumaczenie pełnej treści informacji prasowej dostępne jest na stronie internetowej www.kulczykoil.com
Jakub Korczak - Wiceprezes ds. Relacji Inwestorskich, Dyrektor Operacji w Europie Środkowo-Wschodniej

Dowiedz się więcej na temat: R. | Emitent | Kulczyk Oil Ventures Inc.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »