Reklama

NAVIMORIN (NIN): Otrzymanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy - raport 16

Raport bieżący nr 16/2017

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd spółki NAVIMOR-INVEST S.A. z siedzibą w Gdańsku ("Emitent"), w nawiązaniu do raportu bieżącego numer 58/2012 z dnia 5 października 2012 roku, informuje, że w dniu 23 czerwca 2017 roku wpłynęło do siedziby Emitenta, datowane na dzień 22 czerwca 2017 roku oświadczenie o odstąpieniu od umowy na realizację zadania pn. "Przebudowa, rozbudowa i remont śluzy Dzierżno w ramach przedsięwzięcia "Modernizacja śluz odrzańskich na odcinku będących w zarządzie RZGW Gliwice - przystosowanie do III klasy drogi wodnej" sporządzone w imieniu Skarbu Państwa przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach ("Zamawiający”). Odstąpienie od umowy dotyczy niewykonanej części umowy i zostało złożone z winy Emitenta, w związku ze zwłoką w realizacji części robót budowlanych w stosunku do zatwierdzonego harmonogramu rzeczowo-finansowego.

Reklama

W związku ze złożonym oświadczeniem o odstąpieniu od umowy Zamawiający wzywa również Emitenta do zapłaty kary umownej w kwocie 4 329 000,88 zł w terminie do 30 czerwca 2017 roku oraz zastrzega sobie prawo dochodzenia od Emitenta również innych roszczeń wynikających z zawartej umowy.

Jednocześnie Emitent nie zgadza się z odstąpieniem od umowy przez Zamawiającego z uwagi na brak co do tego podstaw prawnych oraz informuje, iż podejmie stosowne kroki celem ustosunkowania się do otrzymanego pisma.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2017-06-23Krzysztof Kosiorek-SobolewskiPrezes Zarządu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »