Reklama

BERLING (BRG): Otrzymanie protokołu z czynności postępowania kontrolnego Urzędu Kontroli Skarbowej w Gdańsku - raport 11

Raport bieżący nr 11/2014

Podstawa Prawna:
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Zarząd BERLING S.A. Informuje, że w dniu 12 sierpnia 2014r. powziął informację o otrzymaniu przez jego pełnomocnika protokołu z czynności postępowania kontrolnego Urzędu Kontroli Skarbowej w Gdańsku z dnia 08.08.2014r., Znak sprawy UKS2291/W2P5/42/42/13/113/099, w którym została określona:

1. Podstawa opodatkowania z tytułu objęcia udziałów za wkład niepieniężny w Berling Promotions Sp. z o.o. – dochód w 2011r. na kwotę 19.110.675 zł.

Reklama

2. Podatek za 2011r. z tytułu objęcia udziałów w zamian za wkład niepieniężny w Berling Promotions Sp. z o.o. – na kwotę 3.610.028 zł.

W raporcie okresowym za I kwartał 2014 roku Spółka informowała o kontroli Urzędu Kontroli Skarbowej, który badał rzetelność deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania i wpłacania podatku dochodowego od osób prawnych za 2011r.

Stanowisko Spółki jest odmienne od stanowiska UKS, które zostało przedstawione ww. protokole stwierdzającym, że wniesiony aport nie stanowił zorganizowanej części przedsiębiorstwa Berling S.A. i w związku z tym nie podlegał zwolnieniu od podatku dochodowego od osób prawnych.

Wobec powyższego Spółka zamierza wnieść zastrzeżenia do zawartych w protokole ustaleń, które powinny umożliwić organowi skarbowemu na prawidłowe określenie podstawy opodatkowania za 2011r. i wydanie korzystnej dla Spółki decyzji, która będzie zgodna z opinią, którą reprezentował Zarząd Spółki w 2011 roku, iż była to zorganizowana część przedsiębiorstwa Berling S.A. i w związku z tym objęcie udziałów za wkład niepieniężny podlegało zwolnieniu od podatku dochodowego od osób prawnych.

Jeśli decyzja Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Gdańsku będzie niekorzystna dla Spółki, Spółka zamierza podjąć odpowiednie kroki i odwołać się od decyzji UKS do Dyrektora Izby Skarbowej.

Jednocześnie Spółka informuje, iż sprawa dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych za 2011r. i ewentualne niekorzystne decyzje organów skarbowych nie powinny mieć istotnego wpływu na bieżące wyniki Spółki.

Podstawa prawna przekazania raportu:

Art. 154 ust.1 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2014-08-13Hanna BerlingPrezes Zarządu

Dowiedz się więcej na temat: Urząd Kontroli Skarbowej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »