Reklama

POLWAX (PWX): Otrzymanie przez Polwax S.A. pozwu wniesionego przez Orlen Projekt S.A. i przekierowanie przez Sąd sprawy do rozpoznania w trybie zwykłym. - raport 59

Raport bieżący nr 59/2019

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd Polwax S.A. ("Spółka”) informuje, że w dniu 12 września 2019r. Spółce został doręczony pozew wniesiony przez Orlen Projekt S.A. z siedzibą w Płocku. Zgodnie treścią pozwu Orlen Projekt S.A. domagał się rozpoznania sprawy w postępowaniu nakazowym i wydania nakazu zapłaty w zakresie kwoty 6.516.178,00 zł wraz z odsetkami oraz kosztami postępowania. Sąd nie znalazł podstaw prawnych do przychylenia się do powyższego żądania, w konsekwencji czego przekierował sprawę do rozpoznania w trybie zwykłym oraz wyznaczył Spółce 14 dni na złożenie odpowiedzi na pozew. Tym samym Orlen Projekt S.A. nie uzyskał nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym, co powoduje, iż w chwili obecnej nie dysponuje on tytułem zabezpieczającym jego roszczenia.

Reklama

Spółka złoży odpowiedź na pozew we wskazanym terminie.

Jednocześnie Zarząd Spółki informuje, że jest to kolejny pozew wniesiony przez ORLEN Projekt S.A. przeciwko Spółce, który dotyczy innych dokumentów sprzedażowych.

Podstawa prawna szczegółowa:

Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2019-09-12Leszek Stokłosa Prezes Zarządu
2019-09-12Piotr Kosiński Wiceprezes Zarządu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »