Reklama

BEDZIN (BDZ): Otrzymanie wezwania do zapłaty. - raport 55

Raport bieżący nr 55/2021

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

W nawiązaniu do informacji zamieszczonych m.in. w ostatnim raporcie okresowym dotyczących zasad odpowiedzialności wynikających z przystąpienia Emitenta do długu spółki stowarzyszonej Energetyczne Towarzystwo Finansowo-Leasingowe Energo-Utech S.A. w restrukturyzacji [Energo-Utech] w związku z umowami faktoringowymi zawartymi przez Energo-Utech, Zarząd Elektrociepłowni "Będzin” S.A. z siedzibą w Poznaniu ["Spółka”, "Emitent”] informuje, że w dniu dzisiejszym tj. 15 listopada 2021 roku wpłynęło do Spółki wezwanie do zapłaty kwoty 1.596.310,32 zł., w terminie 3 dni od otrzymania wezwania, skierowane przez PKO Faktoring S.A. z siedzibą w Warszawie [PKO Faktoring]. W treści otrzymanego wezwania PKO Faktoring zawiadomił Emitenta, że Energo-Utech nie wywiązał się z obowiązku spłaty zadłużenia z tytułu umowy faktoringowej w związku z czym PKO Faktoring wezwał Emitenta jako dłużnika solidarnego do spłaty ww. kwoty zadłużenia.

Reklama

Niniejsze zawiadomienie zostało skierowane do Emitenta na podstawie Umowy o przystąpieniu do długu zawartej pomiędzy PKO Faktoring S.A., Energetycznym Towarzystwem Finansowo-Leasingowym Energo-Utech S.A. w restrukturyzacji (dalej Spółka stowarzyszona) a Emitentem, jako przystępującym do długu Spółki stowarzyszonej.

Jednocześnie Emitent informuje, że w związku z otrzymanym wezwaniem Zarząd Spółki podjął decyzję o podjęciu niezbędnych działań w celu zakwestionowania roszczenia zarówno co do zasady jak co do wysokości.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2021-11-15Sebastian ChęcińkiPrezes Zarządu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »