Reklama

MOSTALZAB (MSZ): Otrzymanie zamówień przez spółkę zależną od Hitachi Zosen Inova AG - raport 45

Raport bieżący nr 45/2019

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd Mostostal Zabrze S.A. (Emitent) informuje, iż w dniu 8 października 2019 r. spółka zależna Emitenta, to jest Mostostal Zabrze Realizacje Przemysłowe S.A. (MZRP) otrzymała od Hitachi Zosen Inova AG (HZI) zamówienia na montaż konstrukcji stalowej dla 3 kotłów w ramach projektu Rookery w Bedford Stewartby w Wielkiej Brytanii realizowanego przez HZI na zlecenie COVANTA Holding CO.

(Zamówienia).

Wartość Zamówień wynosi łącznie ok. 8,7 mln euro netto.

Reklama

Termin zakończenia prac przypada na listopad 2020 r.

Zgodnie z warunkami Zamówień łączna kwota kar umownych z tytułu opóźnienia w realizacji poszczególnych etapów prac jest ograniczona do 20% wynagrodzenia umownego. Nadto, całkowita odpowiedzialność MZRP za szkody w ramach realizacji Zamówień została ograniczona do 100% wynagrodzenia umownego. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeśli nie jest dopuszczalne zgodnie z obowiązującym prawem lub gdy szkoda wynika z rażącego niedbalstwa lub winy umyślnej.

HZI ma prawo zawieszenia wykonania całości lub części prac. W przypadku, w którym zawieszenie będzie trwało łącznie więcej niż 6 miesięcy i nie będzie możliwe wznowienie zawieszonych prac Zamówienia ulegną rozwiązaniu za obopólną zgodą stron. Zamówienia także zastrzegają na rzecz HZI uprawnienie do odstąpienia od realizacji prac w każdym czasie i bez podania przyczyn. W takim przypadku HZI zobowiązany jest do zapłaty wynagrodzenia za wykonane prace.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2019-10-08WITOLD GRABYSZWICEPREZES ZARZĄDU

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »