GIGROUP (GIG): Otrzymanie zgody na dokonanie przedterminowej spłaty pożyczek przez Emitenta - raport 24
Raport bieżący nr 24/2022
Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Zarząd spółki Gi Group Poland S.A. ("Emitent” lub "Spółka”), w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 18/2022 z dnia 18 lutego 2022 r. w sprawie przedterminowej spłaty pożyczek przez Emitenta,
informuje, że w dniu 22 lutego 2022 r. Spółka otrzymała zgodę Gi International S.R.L. z siedzibą w Mediolanie, Włochy ("Pożyczkodawca”) na przedterminową spłatę finansowania uzyskanego od Pożyczkodawcy w łącznej kwocie 79 123 000,00 PLN (siedemdziesiąt dziewięć milionów sto dwadzieścia trzy tysiąc złotych) ("Zadłużenie”) wynikającego z pożyczki pozyskanej w celu spłaty zadłużenia wobec Banków, o której Emitent informował w raporcie bieżącym nr 67/2021 oraz części finansowania uzyskanego na podstawie Umowy Finansowania, których dotyczy m.in. raport bieżący nr 54/2020 oraz 55/2021. Jednocześnie, warunki przedterminowej spłaty Zadłużenia przedstawione w zgodzie zakładają dodatkowo płatność odsetek należnych do dnia spłaty Zadłużenia z tytułu finansowania uzyskanego od Pożyczkodawcy, tj. w łącznej kwocie 434,510.60 EUR (czterysta trzydzieści cztery tysiące pięćset dziesięć euro oraz 60/100) ("Odsetki”).
W oparciu o uzyskaną zgodę Pożyczkodawcy, Spółka w dniu 22 lutego 2022 r. dokonała płatności na rzecz Pożyczkodawcy kwoty Zadłużenia powiększonego o Odsetki.
W wyniku przeprowadzonej analizy, Emitent uznał, że uzasadnione jest zakwalifikowanie wskazanych powyżej informacji jako informacji poufnej w rozumieniu art. 17 ust. 1 MAR, podlegającej publikacji w formie niniejszego raportu.
Podstawa prawna:
Art. 17 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylającego dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE.
Podpisy:
Paolo Caramello – Wiceprezes Zarządu
Antonio Carvelli – Wiceprezes Zarządu
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ | |||||
Data | Imię i Nazwisko | Stanowisko/Funkcja | Podpis | ||
2022-02-22 | Paolo Caramello | Wiceprezes Zarządu | |||
2022-02-22 | Antonio Carvelli | Wiceprezes Zarządu | |||