Reklama

NEWAG (NWG): Podjęcie decyzji o rozpoczęciu projektu prac rozwojowych - raport 13

Raport bieżący nr 13/2017

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd spółki NEWAG S.A. ("Spółka") informuje, iż w dniu dzisiejszym Zarząd podjął uchwałę

o rozpoczęciu projektu prac rozwojowych pod nazwą pt. "Pierwsza na świecie 4-osiowa lokomotywa z zaawansowanymi spalinowo-elektrycznymi wielosystemowymi układami napędowymi zgodna z TSI 2014” ("Projekt”).

Rezultatem wykonania projektu będzie uzupełnienie oferty Spółki o czteroosiową lokomotywę, w pełni zgodną z najnowszymi Technicznymi Specyfikacjami Interoperacyjności, zdolną do poruszania się po pod różnymi systemami trakcyjnymi (prądu stałego i zmiennego) funkcjonującymi w Europie, jak też po niezelektryfikowanych odcinkach z wykorzystaniem jazdy na silniku spalinowym umożliwiając tym samym realizację lekkich prac manewrowych i jazd po bocznicach oraz zajazdów ze szlaku w przypadku braku zasilania trakcyjnego. Dysponując tego rodzaju lokomotywą Spółka będzie w stanie rozszerzyć działalność w zakresie lokomotyw na rynku europejskim, oferując niedostępny dotychczas na rynku produkt. W ocenie Spółki zapotrzebowanie na tego rodzaju produkt, poza Polską, istnieje w szczególności w krajach takich jak Republika Czeska, Słowacja i Niemcy.

Reklama

Szacowany całkowity koszt realizacji Projektu wynosi 31 199 903,57 zł.

Projekt będzie realizowany w okresie od 01.07.2017 do 28.02.2020.

Projekt będzie dofinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ("NCBiR”) w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na podstawie zawartej przez Spółkę z NCBiR umowy o dofinansowanie ("Umowa”), w ramach której NCBiR udzieli Spółkce dofinansowania Projektu w kwocie nieprzekraczającej 12 479 961,43 zł. Spółka zobowiązuje się zapewnić trwałość efektów projektu przez okres 5 lat od dnia zakończenia realizacji projektu (okres trwałości projektu). W pozostałym zakresie warunki Umowy nie odbiegają od standardów stosowanych w obrocie dla tego typu umów.

Art. 17 ust. 1 Rozporządzenia MAR.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2017-06-23Zbigniew KonieczekPrezes Zarządu
2017-06-23Bogdan BorekWiceprezes Zarządu

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »