Raport bieżący nr 6/2010
Podstawa prawna:
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne
Zarząd Z.O. "Bytom" S.A. informuje, iż podjął działania zmierzające do wprowadzenia na rynek akcji NewConnect spółki zależnej Intermoda Fashion Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu.
Planowane wprowadzenie spółki Intermoda Fashion Sp. z o.o. na rynek NewConnect jest konsekwencją zakończenia w 2009 roku restrukturyzacji kosztowej spółki Intermoda Fashion Sp. z o.o. obejmującej m.in zamknięcie zakładu produkcyjnego we Wrocławiu oraz koniecznością zapewnienia dalszego rozwoju tej spółki.
Obecnie Intermoda Fashion Sp. z o.o. jest spółką handlową, posiadającą sieć 26 własnych sklepów firmowych. Intermoda Fasion Sp. z o.o. jest właścicielem znaków towarowych : "Intermoda" , "Intermoda IIII" , "Wind" , "System MIX" i " Vincent Ray". Przychody ze sprzedaży osiągnięte przez spółkę Intermoda Fashion sp. z o.o. w 2009 roku przekroczyły kwotę 26 mln złotych.
Intermoda Fashion sp. z o.o. w terminie do końca czerwca 2010 roku zostanie przekształcona w spółkę akcyjną. Po przekształceniu w spółkę akcyjną kapitał zakładowy Intermoda Fashion stanowić będzie 12.000.000 akcji o wartości nominalnej 1 PLN każda, których właścicielem pozostanie Z.O. "Bytom" S.A.
W związku z wprowadzeniem spółki Intermoda Fashion na rynek akcji NewConnect planowana jest prywatna emisja 3.000.000 nowych akcji spółki Intermoda Fashion, które w docelowym kapitale zakładowym będą stanowić nie więcej niż 20% ogółu akcji spółki Intermoda Fashion.
Zarząd Z.O. "Bytom" S.A. podjął rozmowy z Domami Maklerskimi na temat warunków kompleksowej obsługi związanej z projektem wprowadzenia akcji spółki zależnej na rynek NewConnect.
Debiut akcji spółki Intermoda Fashion na rynku NewConnect planowany jest w 2010 roku.
Tomasz Sarapata - Prezes Zarządu