POLICE (PCE): Podjęcie przez spółkę stowarzyszoną uchwały w sprawie warunkowego zawarcia aneksu do Umowy EPC. - raport 2
Raport bieżący nr 2/2022
Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Zarząd spółki Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police” S.A. (dalej: "Emitent”) informuje o podjęciu w dniu 25 stycznia 2022 roku przez Zarząd spółki z grupy kapitałowej Emitenta – Grupa Azoty Polyolefins S.A. (dalej: "Spółka Stowarzyszona”) uchwały w sprawie warunkowego zawarcia aneksu do umowy o kompleksową realizację projektu Polimery Police z dnia 11 maja 2019 roku (dalej: "Umowa EPC”), o zawarciu której Emitent informował w raporcie bieżącym nr 26/2019 z dnia 11 maja 2019 roku, zawartej pomiędzy Spółką Stowarzyszoną i Hyundai Engineering Co., Ltd. (dalej: "Wykonawca”).
Zarząd Spółki Stowarzyszonej, po weryfikacji formalnej i merytorycznej ocenie przedmiotu Propozycji Zmian, postanowił o przyjęciu warunków uzgodnionych przez Spółkę Stowarzyszoną z Wykonawcą i zawarciu aneksu nr 3 do Umowy EPC (dalej: "Aneks nr 3”).
O Propozycji Zmian Emitent poinformował w raportach bieżących nr 32/2021 z dnia 27 sierpnia 2021 roku, nr 40/2021 z dnia 10 listopada 2021 roku oraz nr 41/2021 z dnia 16 listopada 2021 roku.
Aneks nr 3 przewiduje m.in.:
- zwiększenie wynagrodzenia Wykonawcy o kwotę 72,48 mln EUR,
- wydłużenie harmonogramu realizacji projektu Polimery Police o 6 miesięcy,
- zmianę załącznika do Umowy EPC określającego zakres prac przewidzianych Umową EPC.
Zawarcie Aneksu nr 3 nie powoduje przekroczenia budżetu projektu Polimery Police, a wzrost wynagrodzenia Wykonawcy zostanie sfinansowany z rezerwy projektowej.
Jednocześnie Zarząd Emitenta wskazuje, że zawarcie Aneksu nr 3 jest warunkowe i uzależnione od uzyskania stosownych zgód organów korporacyjnych Spółki Stowarzyszonej.
Wniosek kierowany do Walnego Zgromadzenia Spółki Stowarzyszonej został pozytywnie zaopiniowany przez Radę Nadzorczą Spółki Stowarzyszonej w dniu 25 stycznia 2022 roku.
O dalszych krokach związanych z podpisaniem Aneksu nr 3 Emitent poinformuje niezwłocznie w odrębnych raportach bieżących.
Podstawa prawna: Art. 17 ust. 1 MAR (Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE (Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej z dnia 12 czerwca 2014, nr L 173/1 ze zm.).
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ | |||||
Data | Imię i Nazwisko | Stanowisko/Funkcja | Podpis | ||
2022-01-25 | Michał Siewierski | Wiceprezes Zarządu | |||
2022-01-25 | Stanisław Kostrubiec | Wiceprezes Zarządu | |||
Wyrażaj emocje pomagając!
Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: 96 1140 0039 0000 4504 9100 2004 (SKOPIUJ NUMER KONTA).
Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.