PBGAMES (PBT): Podpisanie umowy licencyjnej w przedmiocie wydania gier na bazie książek "Krew Kamienia" oraz "Serce Lodu" - raport 11
Raport bieżący nr 11/2021
Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Prime Bit Games S.A. [dalej: Spółka] informuje o podpisaniu w dniu dzisiejszym umowy licencyjnej z p. Arkady Saulskim, dzięki której Spółka będzie mogła produkować i wydawać nowe gry na podstawie książek "Krew Kamienia" oraz "Serce Lodu". Wcześniej Spółka poinformowała w raporcie bieżącym nr 3/2021o podpisanym liście intencyjnym w przedmiocie umowy. Obie książki oparte są o uniwersum ziem Karkhan, nawiązujące do gry Clash oraz Clash 2, która powstaje w studiu Spółki. Spółka będzie posiadała 95% praw do pożytków z gier, które powstaną na bazie tych powieści.
Planowana na podstawie umowy gra będzie z gatunku RPG, a jej produkcja ma rozpocząć się po premierze gry Clash 2. Spółka zakłada budżet produkcji na kwotę ok. 5 mln zł, która ma pochodzić od inwestorów, w tym głównego akcjonariusza - PrimeBit Investments sp. z o.o. oraz ze środków własnych. Część prac wykonywanych w grze Clash 2 zostanie użyta do nowej produkcji, co zmniejszy koszty i przyśpieszy powstanie gry. Planowany czas produkcji to 2 lata. Gra ma zostać wydana na: xbox, Steam, Primebitstore.com, playstation, Nintendo Switch. Spółka nie wyklucza wydania gry przez wydawcę zewnętrznego w formie fizycznej.
Podpisana umowa licencyjna rozpoczyna więc projekt, który jest bardzo istotny dla Spółki, również z punktu widzenia planowanego budżetu.
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ | |||||
Data | Imię i Nazwisko | Stanowisko/Funkcja | Podpis | ||
2021-04-22 | Michał Ręczkowicz | Prezes Zarządu | Michał Ręczkowicz | ||