Reklama

KRUK (KRU): Podpisanie umowy spółki KRUK Deutschland GmbH w Niemczech - raport 42

Raport bieżący nr 42/2014

Podstawa Prawna:
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Zarząd KRUK S.A. (Emitent) informuje, iż w dniu 19 sierpnia 2014 roku została podpisana umowa spółki KRUK Deutschland GmbH z siedzibą w Berlinie (Spółka), która jest w 100% zależna od Emitenta w ten sposób, że Emitent posiada 250 udziałów o wartości nominalnej 1.000 EUR za każdy udział i łącznej wartości 250.000 EUR, co stanowi 100% kapitału zakładowego i uprawnia do takiej samej liczby głosów na Zgromadzeniu Wspólników tej Spółki.

Reklama

Przedmiotem działalności Spółki jest działalność w zakresie windykacji wierzytelności na zlecenie oraz windykacji pakietów wierzytelności nabytych przez Grupę Kapitałową KRUK na terenie Niemiec i innych krajów europejskich, a także obrót wierzytelnościami.

Ekspansja zagraniczna jest jednym z głównych celów strategicznych Emitenta na lata 2011 – 2014, o których Emitent informował w Prospekcie emisyjnym zatwierdzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 6 kwietnia 2011 r.

Pod względem wartości inwestycji przeznaczanych na nabywanie portfeli wierzytelności, Emitent szacuje rynek niemiecki na większy niż polski. W opinii Emitenta, obecność na nowym rynku stwarza szansę na wzrost poziomu inwestycji w portfele wierzytelności, dywersyfikację aktywów oraz wzrost przychodów Grupy Kapitałowej KRUK.

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2014-08-19Agnieszka KułtonCzłonek Zarządu
2014-08-19Urszula OkarmaCzłonek Zarządu

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »