Reklama

ROVITA (ROV): Protokół z badania ksiąg podatkowych Emitenta. - raport 3

Raport bieżący nr 3/2020

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd Rovita S.A. (Spółka) z siedzibą w Niedomicach informuje , że do Spółki wpłynął protokół z badania ksiąg podatkowych za okres od stycznia do sierpnia 2015 roku, przeprowadzonego w Spółce przez Naczelnika Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie, jednocześnie trwa kontrola za okres od marca do kwietnia 2016 roku.

Reklama

Zakres kontroli obejmował :

1. Kontrola rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania i wpłacania podatku od towarów i usług za miesiące od stycznia do sierpnia 2015 roku.

W wyniku badania kontrolujący zakwestionowali transakcje handlowe między bezpośrednimi dostawcami a Spółką, które dotyczyły towarów handlowych będących przedmiotem wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.

Zarząd ROVITA S.A. obecnie analizuje treść protokołu pod kątem złożenia zastrzeżeń do protokołu kontroli, bowiem Zarząd nie zgadza się z oceną i wnioskami zawartymi w protokole.

Zarząd Spółki w celu zachowania należytej staranności, po zapoznaniu się z protokołem z badania ksiąg podatkowych, podjął decyzję o podaniu tej informacji, pomimo wstępnego etapu postępowania, do publicznej wiadomości. Zarząd Spółki poinformuje o rozstrzygnięciu w przedmiotowej sprawie w odrębnym raporcie.

Podstawa prawna:

art.17 ust. 1 MAR – informacje poufne


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2020-08-20Urszula MrózPrezes ZarząduUrszula Mróz
2020-08-20Marek MaroszekWiceprezes ZarząduMarek Maroszek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »