Reklama

BSCDRUK (BSC): Przyjęcie przez Radę Nadzorczą planu inwestycyjnego Spółki zakładającego rozbudowę. - raport 34

Raport bieżący nr 34/2015

Podstawa Prawna:
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Zarząd BSC DRUKARNIA OPAKOWAŃ S.A. z siedzibą w Poznaniu ("Spółka” lub "Emitent”) informuje, że w dniu dzisiejszym na posiedzeniu Rady Nadzorczej Spółki Rada Nadzorcza, po dyskusji z Zarządem, przyjęła plan inwestycyjny na rok 2016, składający się z dwóch części:

• części przewidującej wydatki w roku 2016 w wysokości łącznej ok. 18 mln zł przede wszystkim w środki produkcji; oraz

Reklama

• części infrastrukturalnej, zakładającej wydatki na poziomie ok 15,5 mln zł w latach 2016-2017, na rozbudowę Spółki na terenie nieruchomości (dalej: "Nieruchomość”) należącej obecnie do spółki zależnej od Emitenta, to jest "POSBAU" SPÓŁKA AKCYJNA - BUDOWNICTWO UPRZEMYSŁOWIONE z siedzibą w Poznaniu, której nabycie planowane jest po otrzymaniu ostatecznych zgód korporacyjnych, w tym zgody Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki , które planowane jest w dniu 21 grudnia 2015 roku. Rozbudowa dotyczy zabudowy Nieruchomości budynkiem produkcyjno-magazynowym, adaptacji istniejącego budynku magazynowego oraz wyposażenia tych budynków w niezbędne urządzenia.

Część infrastrukturalna planu inwestycyjnego nie zakłada zakupu urządzeń produkcyjnych do budynku produkcyjno-magazynowego, o którym mowa powyżej, takich jak maszyny drukujące, wykrawające, sklejające i inne. Łączna powierzchnia użytkowa wspomnianego budynku produkcyjno-magazynowego to ok 11 300 m2. Spółka ma nadzieję zakończyć tę inwestycję w II kwartale 2017 roku.

Spółka przewiduje, że inwestycja w ramach części infrastrukturalnej planu inwestycyjnego umożliwi jej w przyszłości podniesienie mocy produkcyjnych poprzez zakupy kolejnych maszyn o ok. 70%. Spółka nie jest w stanie obecnie określić kiedy nastąpi podniesienie tych mocy produkcyjnych – decyzje o zakupach kolejnych maszyn będą podejmowane w przyszłości na podstawie bieżącego zapotrzebowania klientów.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2015-12-10Andrzej BaranowskiWiceprezes Zarządu

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »