SUMMALING (SUL): Przyznanie istotnego zamówienia - raport 4

Raport bieżący nr 4/2021

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd Summa Linguae Technologies S.A. z siedzibą w Krakowie ("Emitent") informuje, że w dniu 5 stycznia 2021 powziął informacje o przyznaniu Konsorcjum, którego częścią jest Emitent, przez wiodącą instytucję z siedzibą w Europie ("Zamawiający”) Zamówienia.

Przedmiotem Zamówienia jest scentralizowane i globalne zarządzanie procesem lokalizacji kontentu na potrzeby jednolitego rynku cyfrowego Unii Europejskiej, a w szczególności na potrzeby realizacji Dyrektywny numer (EU) 2015/1535. W ramach realizacji Zamówienia Konsorcjum będzie świadczyć szereg usług, w tym wdrożeń technologicznych, mających na celu optymalizację procesu zarządzania kontentem Zamawiającego.

Reklama

Poza Emitentem w skład Konsorcjum wchodzą dwie spółki z siedzibą w Szwecji (jedna z nich jest liderem konsorcjum).

Zamówienie przyznane jest na okres 12 miesięcy od daty podpisania przez lidera konsorcjum umowy ("Umowa”) z możliwością przedłużenia na trzy kolejne roczne okresy. Maksymalna czteroletnia wartość określona w zamówieni to 34 000 000,00 EURO (154 360 000,00 PLN po kursie 1 EUR = 4,54 PLN). Szacowany czteroletni przychód dla Emitenta wynosi około 8 000 000,00 EURO (36 320 000,00 PLN po kursie 1 EUR = 4,54 PLN), aczkolwiek Zamawiający nie jest zobowiązany do wydania takiej kwoty i finalna wartość rocznego przychodu z Umowy zarówno całego Konsorcjum jak i części należnej Emitentowi może się różnić od podanej.

Emitent związany jest umową konsorcjalną z pozostałymi członkami Konsorcjum. Przewidywany termin podpisania Umowy z Zamawiającym przez lidera konsorcjum wynosi kilkanaście dni roboczych od daty publikacji niniejszego raportu przy czym Emitent nie jest już zobowiązany do wykonania żadnych dodatkowych czynności prawnych celem rozpoczęcia realizacji Umowy a termin na wnoszenie sprzeciwów do przyznania Zamówienia Konsorcjum już upłynął.

W ocenie Zarządu Emitenta niniejszą Umowę należy uznać za istotną, gdyż jej szacunkowa wartość spełnia kryteria istotności wskazane w Polityce Informacyjnej Emitenta oraz ze względu na fakt, że jej zawarcie jest kolejnym istotnym krokiem w budowaniu portfela zamówień na rok bieżący i lata kolejne.

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2021-01-05Krzysztof ZdanowskiPrezes Zarządu

Emitent

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »