MABION (MAB): Realizacja warunków zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Centrum Badawczo-Rozwojowym Biotechnologicznych Produktów Leczniczych w Łodzi - raport 4

Raport bieżący nr 4/2017

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 4/2016 z dnia 5 lutego 2016 roku w sprawie realizacji jednego z warunków zezwolenia nr 167 z sierpnia 2010 roku na prowadzenie działalności na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ("Strefa”, "ŁSSE”) w Centrum Badawczo-Rozwojowym Biotechnologicznych Produktów Leczniczych, Zarząd Mabion S.A. ("Spółka") informuje, że w dniu 11 stycznia 2017 roku odbyła się kontrola dotycząca realizacji przez Spółkę pozostałych dwóch warunków ww. zezwolenia.

Reklama

Kontroli podlegała realizacja przez Spółkę warunków w zakresie utrzymywania w centrum badawczo-rozwojowym zlokalizowanym w Łodzi przy ul. Fabrycznej 17 na terenie ŁSSE, zatrudnienia na poziomie co najmniej 25 pracowników w okresie do końca 2016 r. oraz zakończenia inwestycji na działalność prowadzoną w centrum badawczo-rozwojowe w terminie do końca grudnia 2016 roku. W ramach inwestycji Spółka poniosła na terenie Strefy koszty kwalifikowane inwestycji w maksymalnej określonej w zezwoleniu wysokości 30 mln zł. Na podstawie przeprowadzonych czynności kontrolnych stwierdzono, iż oba ww. warunki zezwolenia zostały zrealizowane.

W związku z powyższym na dzień dzisiejszy spełnione zostały wszystkie warunki zezwolenia nr 167, co stanowi podstawę do realizacji przez Spółkę prawa do zwolnienia podatkowego do końca 2026 r. do wysokości 70% maksymalnej wysokości kosztów kwalifikowanych.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2017-01-11Artur ChabowskiPrezes ZarząduArtur Chabowski

Emitent

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »