RELPOL (RLP): Rekomendacja Zarządu dotycząca przeznaczenia zysku netto za rok 2019. - raport 9

Raport bieżący nr 9/2020

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd Relpol S.A., informuje, że w dniu 15 maja 2020 roku podjął decyzję w sprawie rekomendowania Walnemu Zgromadzeniu przeznaczenie zysku netto za rok obrotowy 2019, w całości na kapitał zapasowy.

Od 2012 r. Relpol S.A. nieprzerwanie dzielił się z akcjonariuszami wypracowanym zyskiem netto przeznaczając na dywidendę od 30 do 84%. Początkowo plany takie miał również w stosunku do zysku za rok 2019. Jednakże z powodu pogorszenia się perspektyw rozwoju wywołanych koronawirusem, w szczególności trudnymi do przewidzenia skutkami jego wpływu na gospodarkę polską, zagraniczne rynki handlowe spółki, na branżę automatyki przemysłowej, na kondycję finansową dostawców i odbiorców spółki, a także w związku z wysokim zapotrzebowaniem spółki na środki finansowe niezbędne do realizacji planów inwestycyjnych, Zarząd podjął taką decyzję. Jak tylko sytuacja rynkowa się uspokoi, a skutki pandemii będą znane, Relpol powróci na ścieżkę wypłaty dywidendy.

Reklama

Ostateczna decyzja o podziale zysku netto za rok 2019, podjęta zostanie przez akcjonariuszy na najbliższym Walnym Zgromadzeniu Spółki.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2020-05-15Sławomir Bialik Prezes Zarządu
2020-05-15Krzysztof Pałgan Wiceprezes Zarządu

Emitent

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »