ELEKTRIM (ELE): RN Elektrimu nie podjęła decyzji o ofertach Vivendi i Deutsche T

Rada nadzorcza Elektrimu zapoznała się we wtorek z ofertami Deutsche Telekom i Vivendi. Nie podjęła decyzji o przyjęciu lub odrzuceniu którejś z ofert - poinformowała PAP osoba zbliżona do rady nadzorczej spółki.

"Obydwie oferty spotkały z umiarkowanym zainteresowaniem ze strony rady nadzorczej. Rada nie podjęła decyzji o przyjęciu lub odrzuceniu żadnej z ofert, gdyż jest na to jeszcze za wcześnie" - powiedziała osoba pragnąca zachować anonimowość.

"Członkowie rady ocenili jako niezwykle korzystny fakt, że pojawiły się dwie konkretne oferty, gdyż stawia to Elektrim w dobrej pozycji negocjacyjnej" - dodała osoba zbliżona do rady.

Obecnie rada nadzorcza rozważa delegowanie przewodniczącego rady Waldemara Siwaka do nadzorowania prac zarządu.

Vivendi zaproponowało we wtorek wymianę posiadanych przez francuski koncern udziałów w Elektrimie Telekomunikacja na nową emisję akcji Elektrimu. Zaproponowana cena miałaby wynieść pomiędzy 49 a 55 zł.

Reklama

W rezultacie tej transakcji Elektrim mógłby podwyższyć swoje udziały w PTC z 26 proc. do 51 proc. co umożliwiłoby firmie refinansowanie jej zamiennego długu, jeśli okaże się to konieczne.

Natomiast Vivendi posiadałoby nieco ponad 50 proc. akcji Elektrimu, ale głosowałoby tylko 49 procentami.

Vivendi chce, aby jego propozycja była głosowana na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Elektrimu, które odbędzie się 28 czerwca.

Wcześniej Deutsche Telekom złożył ofertę odkupienia 3,45 proc. akcji PTC od Elektrimu i przejęcia nad PTC kontroli za 400 mln USD.

DT kontroluje 49 proc. udziałów w PTC, 51 proc. tej spółki należy do Elektrimu Telekomunikacja, wspólnego przedsięwzięcia Elektrimu (51 proc.) i Vivendi (49 proc.).

Emitent
Dowiedz się więcej na temat: rada nadzorcza | 'Wtorek' | telekom | deutsche telekom | vivendi | W.E.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »