Reklama

LARK (LRK): Rozliczenie ceny za udziały w spółce Neotel Communications Polska Sp. z o.o. (umowa z 14.04.2008 roku) - raport 16

Raport bieżący nr 16/2010
Podstawa prawna:

Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Zarząd spółki MIT Mobile Internet Technology Spółki Akcyjnej z siedzibą w Warszawie ("Spółka") w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 15/2008 z dnia 15 kwietnia 2008 roku, raportu bieżącego nr 52/2009 z dnia 28 sierpnia 2009 roku oraz raportu bieżącego numer 72/2009 z dnia 29 grudnia 2009 roku, informuje, w celu realizacji zobowiązań Spółki wobec Sprzedających wynikających z Warunkowej Umowy Sprzedaży Udziałów z dnia 14 kwietnia 2008 roku otrzymał od spółki Neotel Communications Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie sprawozdanie finansowe tejże spółki za rok 2009. Sprawozdanie to jednak nie może jak do tej pory być podstawą do ustalenia wysokości ewentualnej IV Raty Ceny za Udziały należnej Sprzedającym na podstawie powyżej wskazanej Umowy, gdyż nie zostało ono zbadane przez biegłego rewidenta wskazanego przez Sprzedających zgodnie z procedurą wynikającą z przedmiotowej Umowy. W konsekwencji, pomimo upływu w dniu 31 marca 2010 roku terminu do ewentualnego rozliczenia IV Raty Ceny za Udziały, Spółka nie była w stanie, z przyczyn od niej niezależnych, dokonać jak dotychczas rozliczenia tejże należności.

Reklama

Jednocześnie zarząd MIT informuje, iż zgodnie z przekazanym sprawozdaniem finansowym, spółka Neotel Communications Polska Sp. z o.o. w roku 2009 osiągnęła zysk netto na poziomie 2.067.566,59 złotego (przy czym zaznaczyć trzeba, iż sprawozdanie to nie zostało jeszcze zbadane przez biegłego rewidenta wyznaczonego dla zbadania sprawozdania rocznego). Co ważne, w przypadku potwierdzenia przez biegłych rewidentów wysokości osiągniętego zysku na tym poziomie, Spółka nie będzie zobowiązana do zapłaty IV Raty Ceny za Udziały.

Niezależnie od powyższego, Zarząd Spółki informuje, iż w toku pozostaje w dalszym ciągu sprawa z powództwa Spółki przeciwko byłym właścicielom spółki Neotel Communications Polska Sp. z o.o. o stwierdzenie nieistnienia obowiązku zapłaty III Raty Ceny za Udziały jako Kwoty Sukcesu należnej za osiągnięcie przez tę Spółkę wyniku za rok 2008. Jak to już zostało wskazane wcześniej, Spółka kwestionuje istnienie powyższego obowiązku z powodu nieosiągnięcia przez spółkę Neotel w roku 2008 zysku netto na poziomie uzasadniającym naliczenie Kwoty od Sukcesu i tym samym III Raty Ceny za Udziały.

Zarząd MIT Mobile Internet Technology S.A.
Grzegorz Eider - Prezes Zarządu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »