Reklama

EKOEXPORT (EEX): Rozpoczęcie pozyskiwania mikrosfery białej na pierwszej stacjonarnej instalacji technologicznej na świecie przy elektrowni w Astanie. - raport 2

Raport bieżący nr 2/2015

Podstawa Prawna:
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Zarząd Emitenta informuje, że w dniu 20.01.2015r. rozpoczęło się pozyskiwanie mikrosfery białej w trybie ciągłym na pierwszej stacjonarnej linii technologicznej na świecie przy elektrowni w Astanie.

Instalacja w początkowym okresie będzie pracowała w systemie półautomatycznym. Główny Technolog zdecydował, że podłączenie linii technologicznej do w pełni automatycznego systemu sterowania będzie następowało stopniowo, w miarę pozyskiwania koniecznych danych i doświadczeń wynikających z obserwacji pracy wszystkich zainstalowanych na linii urządzeń oraz po wynikach kontroli jakości i ilości pozyskiwanej mikrosfery w systemie sterowania półautomatycznego.

Reklama

Działania te wynikają głównie z nowych warunków podłączenia do rurociągu, jak też z tego, że nie mamy żadnych przykładów czy doświadczeń, do których moglibyśmy się odnieść, gdyż instalacja jest prototypowa. Szersze wyjaśnienie zagadnień technicznych zamieścimy na naszej stronie internetowej.

Praca linii pozyskiwania mikrosfery w półautomatycznym systemie sterowania nie będzie miała większego wpływu na ilość oraz jakość pozyskiwanego produktu.

Nieznaczne opóźnienia, które wystąpiły przy tak trudnym i nowatorskim projekcie, wynikają po części z drobnych błędów i niedociągnięć projektowych, z dodatkowych zabezpieczeń zaleconych przez Projektantów elektrowni, które trzeba było uwzględnić w projekcie, zatwierdzić, a następnie wykonać, jak też z opóźnionych odbiorów technicznych urządzeń wyprodukowanych poza Kazachstanem, wynikających po części z długich okresów świątecznych.

W chwili obecnej przystępujemy do badań mikrosfery i przygotowania próbek zamówionych przez naszych dotychczasowych odbiorców, którzy w Eko Export kupowali białą mikrosferę.

Dodatkowo zostaliśmy poproszeni o wykonanie i przesłanie próbek przez trzy bardzo duże firmy z USA, które do tej pory nie kupowały u nas białej mikrosfery.

Prócz tego na próbki mikrosfery z Astany oczekują już od pewnego czasu wytypowani przez naszą firmę doradczą - PwC potencjalni Partnerzy strategiczni (głównie z USA), którzy otrzymali Memorandum Informacyjne na temat Eko Export, jak też podpisali Zobowiązanie do Zachowania Poufności.

Proces poszukiwania Partnera Strategicznego nie został jeszcze zakończony.

Emitent o sprawie informował w raportach bieżących nr 65/2014, 68/2014.

Informacja ta stanowi informację poufną w rozumieniu art. 154 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. tj. stanowi informację dotyczącą spółki, która nie została przekazana do publicznej wiadomości, a która po takim przekazaniu mogłaby wpłynąć na cenę akcji.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2015-01-21Jacek DziedzicPrezes Zarządu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »