Reklama

PEP (PEP): Stanowisko PEP dot. raportu bieżącego Mondi Świecie S.A. nr 3/2011 - raport 4

Raport bieżący nr 4/2011
Podstawa prawna:

Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Polish Energy Partners S.A. ("PEP") w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 3/2011 Mondi Świecie S.A. ("Mondi") z dnia 4 lutego 2011 roku, w którym Mondi poinformowało o podjęciu decyzji o zamiarze wykonania tzw. Dobrowolnej Opcji Call ("Opcja Call") pod warunkiem m.in. potwierdzenia przez Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej, że Opcja Call jest wiążąca na warunkach określonych w Umowie Generalnej, oświadcza że wykonanie Opcji Call nie jest możliwe na podstawie zapisów łączących strony umów.

Reklama

W opinii PEP stanowisko Mondi pozbawione jest nie tylko podstaw prawnych (merytorycznych) lecz jest także wadliwe z formalnego punktu widzenia. Ocena PEP oparta jest na opiniach prawnych uznanych autorytetów w tej dziedzinie. W postępowaniu przed Sądem Arbitrażowym PEP przedstawi argumentację wykazująca bezzasadność roszczeń Mondi.

Nie ma żadnych powodów aby ewentualne przeniesienie własności EC Saturn na Mondi, niezależnie od rodzaju transakcji, było oparte o cenę inną niż rzeczywista wartość EC Saturn. Cena wskazana przez Mondi w raporcie bieżącym nr 3/2011rażąco od tej wartości odbiega.

Wniesienie przez Mondi opisanego powyżej powództwa nie powinno mieć żadnego wpływu na bieżącą współpracę pomiędzy PEP a Mondi w ramach Projektu Saturn, a co za tym idzie nie powoduje konieczności zmiany prognozy na rok 2011. Wynika to z faktu, że Umowa Generalna z dnia 29 kwietnia 2002 r. oraz pozostałe umowy dotyczące Projektu Saturn nadal obowiązują i są wykonywane przez strony.

W opinii PEP motywacja Mondi do podjęcia działań opisanych powyżej, tj. wykupu EC Saturn, nie ma podłoża operacyjnego - jakość pracy SM i PEP oraz korzyści Mondi z sojuszu energetycznego nie są przez Mondi kwestionowane i są bardzo wysokie.
Zbigniew Prokopowicz - Prezes Zarządu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »