Reklama

RAFAKO (RFK): Stanowisko RAFAKO S.A. w przedmiocie oświadczenia Mostostal Warszawa S.A. o odstąpieniu od kontraktu na budowę Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie z dnia 15 czerwca 2016 roku. - raport 19

Raport bieżący nr 19/2016

Podstawa Prawna:
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Zarząd RAFAKO S.A. z siedzibą w Raciborzu ("Spółka” lub "RAFAKO”,) informuje, że po przeprowadzeniu analiz prawnych skuteczności złożonego przez Mostostal Warszawa S.A. oświadczenia o odstąpieniu od kontraktu podwykonawczego na projekt, dostawę i montaż rusztu, kotła i instalacji oczyszczania spalin dla dwóch linii ZTUO Szczecin ("Umowa Podwykonawcza”), o którym mowa w RB 16/2016, Spółka stoi na stanowisku, że jest ono wadliwe, czego konsekwencją jest przyjęcie nieważności złożonego przez Mostostal Warszawa S.A. oświadczenia o odstąpieniu od Umowy Podwykonawczej.

Reklama

W oparciu o powyższe, dnia 24 czerwca 2016 roku Emitent skierował do Mostostal Warszawa S.A. pismo informujące, że oświadczenie Mostostal Warszawa S.A. o odstąpieniu od Umowy Podwykonawczej uznaje za nieważne, a tym samym niewywołujące skutków prawnych.

Zarząd RAFAKO S.A. wezwał ponadto Mostostal Warszawa S.A. do realizacji wszystkich postanowień zawartej Umowy Podwykonawczej, w terminie 3 dni od daty otrzymania wezwania pod rygorem odstąpienia od umowy przez Spółkę.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2016-06-24Agnieszka Wasilewska- SemailPrezes Zarządu
2016-06-24Tomasz TomczakWiceprezes Zarządu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »