Reklama

PKPCARGO (PKP): Stanowisko Zarządu odnośnie nieprawdziwych informacji dot. PKP CARGO S.A. - raport 24

Raport bieżący nr 24/2021

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

W związku z publikowanymi na forach internetowych informacjami o rzekomo planowanej przez PKP CARGO S.A. ("Spółka”) "emisji nowych akcji”, "obniżce nominału” oraz "upadłości”, Zarząd Spółki niniejszym informuje, że:

1/ przez Spółkę nie są podejmowane żadne czynności związane z przygotowaniem emisji nowych akcji lub z obniżeniem kapitału zakładowego Spółki;

2/ w stosunku do Spółki nie zachodzą przesłanki upadłości określone w art. 10 Ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. – Prawo upadłościowe.

Reklama

Zarząd Spółki stwierdza, że publikowane na forach internetowych ww. informacje są nieprawdziwe i mogą wprowadzać Interesariuszy w błąd.

Spółka zapewnia, że w celu ochrony zaufania i dobrego imienia PKP CARGO S.A., będą podjęte prawem przewidziane działania, do których Spółka jest zobowiązana.

Podstawa prawna: art. 17 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 596/2014 MAR.

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2021-11-29Władysław Szczepkowskip.o. Prezes Zarządu
2021-11-29Karol SikoraProkurent

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »