Reklama

NOVAVISGR (NVG): Stanowisko Zarządu w odniesieniu do wniesionego powództwa o uchylenie uchwał walnego zgromadzenia Spółki RUBICON PARTNERS SA z dnia 4 marca 2013 r. i 7 października 2013 roku, o którym Spółka informowała w raporcie bieżącym nr 1/2014 - raport 3

Raport bieżący nr 3/2014

Podstawa Prawna:
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Zarząd spółki RUBICON PARTNERS SA ("Spółka”) w związku z pytaniami akcjonariuszy oraz w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 1/2014 informuje, że w dniu 15 stycznia 2014 roku w Sądzie Okręgowym w Warszawie złożył odpowiedź na złożony pozew.

W odpowiedzi na pozew Spółka wskazała, że powództwo to jest niezasadne i w związku z tym domaga się:

1) oddalenia pozwu w części dotyczącej uchylenia uchwał, w całości, z uwagi na brak legitymacji procesowej po stronie powoda,

Reklama

2) oddalenie powództwa w części dotyczącej wniosku o rozwiązanie spółki, w całości jako całkowicie bezpodstawnych.

Zarząd nie ma wątpliwości, że roszczenia powoda nie znajdują podstaw prawnych i faktycznych uzasadniających ich dochodzenie, a argumenty zawarte w odpowiedzi na pozew spowodują jego oddalenie w całości we wszystkich częściach.

Spółka w toku postepowania wszczętego przez powoda domaga się zasądzenia od powoda kwoty stanowiącej dziesięciokrotność wysokości kosztów sądowych oraz wynagrodzenia radcy prawnego. Dodatkowo Zarząd po zakończeniu postępowania sądowego zamierza wystąpić z pozwem cywilnym przeciwko powodowi o odszkodowanie, za szkody poniesione przez Spółkę w związku ze złożonym przez powoda nieuzasadnionym pozwem.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2014-01-20Grzegorz Golec Piotr KarmelitaCzłonek Zarządu Członek Zarządu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »