Reklama

MOSTALZAB (MSZ): Szacunkowe wybrane dane finansowe za I półrocze 2017 r. oraz informacja o aktualizacji budżetu realizowanej długoterminowej umowy budowlanej - raport 34

Raport bieżący nr 34/2017

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

W związku z zakończeniem procesu podsumowywania danych finansowych realizowanego na potrzeby opracowania sprawozdań finansowych, Zarząd MOSTOSTAL ZABRZE S.A. ("Emitent", "Spółka”) przekazuje do wiadomości publicznej wstępne wyniki finansowe za I półrocze 2017 roku.

Podstawowe wstępne skonsolidowane dane finansowe za II kwartał 2017 oraz I półrocze 2017 r. na dzień sporządzenia niniejszego raportu kształtują się następująco:

Reklama

Dane za II kwartał 2017:

- skonsolidowane przychody ze sprzedaży 189,9 mln zł,

- wynik z działalności operacyjnej 8,1 mln zł,

- wynik brutto 5,2 mln zł,

- wynik netto 3,7 mln zł.

Dane za I półrocze 2017:

- skonsolidowane przychody ze sprzedaży 356,9 mln zł,

- wynik z działalności operacyjnej 7,7 mln zł,

- wynik brutto 2,0 mln zł,

- wynik netto 1,5 mln zł.

Podstawowe wstępne jednostkowe dane finansowe za II kwartał 2017 oraz I półrocze 2017 r. na dzień sporządzenia niniejszego raportu kształtują się następująco:

Dane za II kwartał 2017:

- przychody ze sprzedaży 86,2 mln zł,

- wynik z działalności operacyjnej 2,8 mln zł,

- wynik brutto 6,7 mln zł,

- wynik netto 6,0 mln zł.

Dane za I półrocze 2017:

- przychody ze sprzedaży 174,1 mln zł,

- wynik z działalności operacyjnej 3,3 mln zł,

- wynik brutto 6,6 mln zł,

- wynik netto 6,9 mln zł.

Powyższe wstępne wyniki finansowe uwzględniają kolejną aktualizację budżetu kontraktu, o którym Spółka informowała w raporcie bieżącym nr 13/2017, dokonaną w związku z zakończeniem okresowej rewizji długoterminowych umów budowlanych w zakresie szacowanych przychodów i kosztów. Efektem aktualizacji budżetu jest obniżenie wyniku na realizowanym kontrakcie, co przełoży się na obniżenie jednostkowego i skonsolidowanego wyniku finansowego brutto za I półrocze 2017 r. o kwotę 4,1 mln zł. Podjęta decyzja o dokonaniu kolejnej aktualizacji budżetu przedmiotowego kontraktu wynika głównie z dodatkowych koszów poniesionych w związku z przedłużającą się realizacją kontraktu.

Spółka zastrzega, że powyższe wstępne wyniki finansowe mają charakter szacunkowy, a sprawozdania finansowe są nadal weryfikowane przez biegłego rewidenta, w związku z czym powyższe kwoty mogą ulec zmianie oraz różnić się od wartości, które zostaną opublikowane w raporcie okresowym za I półrocze 2017 r.

Publikacja przedmiotowego raportu nastąpi w dniu 15 września 2017 r.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2017-09-07Dariusz Pietyszuk Wiceprezes Zarządu

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »