Reklama

EDINVEST (EDI): Umowa inwestycyjna ze SM GOCŁAW LOTNISKO - raport 18

Raport bieżący nr 18/2019

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd ED invest S.A. ("Spółka”) informuje o zawarciu 2 października 2019 r. ze Spółdzielnią Mieszkaniową GOCŁAW LOTNISKO, z siedzibą w Warszawie ("Spółdzielnia”) umowy o wspólnym przedsięwzięciu inwestycyjnym o nazwie "Gocław-Wilga”, tj. realizacji zabudowy mieszkaniowo – usługowej z przeznaczeniem do użytkowania przez osoby fizyczne i prawne ("Umowa”).

Przedsięwzięcie dotyczy zagospodarowania nieruchomości zlokalizowanej w rejonie ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego. W zależności od wyboru wariantu będzie to budynek lub budynki z halą/halami garażowymi.

Reklama

Umowa przewiduje, że realizacja inwestycji w wariancie podstawowym (jeden budynek) zostanie ukończona w ciągu 26 miesięcy od daty uzyskania ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę, a w wariancie rozszerzonym (dwa budynki) w terminie 30 miesięcy od daty uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę drugiego budynku. Wstępne koszty netto tego przedsięwzięcia szacowane są w przedziale od 42 mln zł do nieco ponad 61 mln zł., i odnoszą się do powierzchni użytkowej szacowanej od 5600 mkw. do 8150 m.kw.

Strony ustaliły, że decyzję o wyborze wariantu realizacyjnego inwestycji podejmie Spółka najpóźniej do 30 marca 2020 r., co jest podyktowane potrzebą przeprowadzenia negocjacji z właścicielami garaży, które są zlokalizowane na części terenu objętego inwestycją (wariant rozszerzony).

W czasie realizacji przedsięwzięcia inwestycyjnego Spółka działać będzie jako pełnomocnik Spółdzielni, generalny realizator i generalny wykonawca. Od daty przekazania terenu Spółka ponosi odpowiedzialność za wszelkie podejmowane działania na tym terenie.

Warunki na jakich Umowa została zawarta nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych w umowach tego typu. Przewidziane kary umowne nie przekraczają 10% wartości Umowy oraz nie pozbawiają Stron umowy prawa do dochodzenia odszkodowania uzupełniającego na zasadach ogólnych.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2019-10-02Zofia Egierska Jerzy Dyrcz Jolanta SzewczykPrezes Zarządu Wiceprezes Zarzadu Prokurent

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »