MERCOR (MCR): Umowa o kredyt w rachunku bieżącym z Credit Agricole - raport 25

Raport bieżący nr 25/2016

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd "MERCOR” S.A. informuje, że w dniu 11 października 2016 roku wpłynął do Spółki podpisany Aneks do Umowy o kredyt w rachunku bieżącym zawarty z Credit Agricole Bank Polska S.A. z siedzibą we Wrocławiu.

Okres obowiązywania wiążącej strony umowy został przedłużony do 31 października 2017 roku. Wartość oddanego przez Bank do dyspozycji Emitenta kredytu pozostała na niezmienionym poziomie 15.000.000 PLN.

Oprocentowanie kredytu jest obliczane w stosunku rocznym, zmienne i stanowi sumę stopy bazowej i marży banku. Stopę bazową stanowi WIBOR O\N.

Reklama

Zgodnie z zapisami umowy, jej zabezpieczenie stanowią: cesja należności handlowych, hipoteka łączna ustanowiona na nieruchomości w Mirosławiu wraz cesją praw z umowy ubezpieczenia powyższej nieruchomości; zastaw rejestrowy na zapasach oraz na maszynie, znajdujących się w Zakładzie Produkcyjnym w Cieplewie wraz cesją praw z polisy ubezpieczeniowej zapasów i maszyny, oświadczenie o poddaniu się egzekucji złożone przez Mercor, w trybie art. 97 ust. 1 i ust. 2 ustawy Prawo Bankowe.

W przypadku niedotrzymania przez Emitenta warunków Umowy albo w razie utraty przez Kredytobiorcę zdolności kredytowej, Bank może obniżyć kwotę przyznanego kredytu albo wypowiedzieć Umowę. Na mocy Umowy Emitent zobowiązał się między innymi: do utrzymywania stosunku długu finansowego pomniejszonego o stan środków pieniężnych do sumy zysku z działalności operacyjnej i amortyzacji na poziomie nie wyższym niż 3,5; do utrzymywania stosunku kapitału własnego do aktywów ogółem na poziomie nie niższym niż 30%; do utrzymywania wskaźnika pokrycia kredytu na poziomie nie niższym niż 100%; że stosunek obrotów przeprowadzanych przez rachunek bieżący w Banku, do obrotów Emitenta ogółem, będzie co najmniej równy stosunkowi łącznej kwoty kredytów obrotowych udzielonych Emitentowi przez Bank, do łącznej kwoty kredytów obrotowych udzielonych Emitentowi przez wszystkie Banki; do utrzymywania należności scedowanych na Bank na poziomie nie niższym niż wynika z proporcji opisanej powyżej.

Podstawa prawna:

Art. 17 ust.1 MAR – informacje poufne


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2016-10-11 Krzysztof Krempeć Prezes Zarządu
2016-10-11 Grzegorz Lisewski Pierwszy Wiceprezes Zarządu

Emitent

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »