Reklama

4MASS (4MS): Uruchomienie zakładu wytwarzającego masy światłoutwardzalne - raport 73

Raport bieżący nr 73/2020

Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
W nawiązaniu do Dokumentu Informacyjnego z dnia 20 grudnia 2018 roku, Zarząd 4MASS S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej: "Spółka") informuje, że jest w procesie uruchamiania zakładu wytwarzającego masy światłoutwardzalne przeznaczone do stylizacji paznokci (dalej: "Zakład”) w Józefowie przy ulicy Żeromskiego 12.

Zakład jest obecnie w fazie rozruchu technologicznego i osiągnie pełną zdolność produkcyjną w I kw. 2021 roku. Po osiągnięciu pełnej zdolności produkcyjnej Zakład będzie wytwarzał ok. 1 tony masy dziennie i umożliwi Spółce samodzielne zabezpieczenie ciągłości łańcucha dostaw niezbędnych do bieżącej działalności Spółki w zakresie produkcji lakierów.

Reklama

Proces uruchamiania Zakładu jest finansowany z bieżących przychodów Spółki. Na dzień niniejszego raportu hala produkcyjna jest dzierżawiona przez Spółkę, a maszyny do produkcji mas zostały wyleasingowane przez Spółkę.

Uruchomienie własnego zakładu wytwarzającego masy światłoutwardzalne przez Spółkę jest realizacją jednego z założeń strategicznych Spółki, o którym Spółka informowała w Dokumencie Informacyjnym z dnia 20 grudnia 2018 roku, polegającego na rozpoczęciu produkcji mas niezbędnych do produkcji lakierów przez Spółkę.

Spółka zakłada, że przejście na własną produkcję mas umożliwi Spółce uniezależnienie łańcucha dostaw mas od importu mas światłoutwardzalnych, a nawet rezygnację z importu mas w przyszłości. Spółka zakłada także, że przejście na własną produkcję mas długoterminowo obniży koszty pozyskania surowców do produkcji lakierów do paznokci o ok. 25%.

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2020-09-02Sławomir LutekPrezes Zarządu
2020-09-02Bolesław PorolniczakDyrektor finansowy, Operator Systemu ESPI

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »