Reklama

SELENAFM (SEL): Uzupełnienie raportu bieżącego nr 26/2020 dotyczącego zawarcia przez Emitenta umowy pożyczki z ELIS CONSULTING sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu. - raport 1

Raport bieżący nr 1/2021

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd Spółki Selena FM S.A. (Emitent) podaje do publicznej wiadomości uzupełnienie raportu bieżącego nr 26/2020 dotyczącego zawarcia przez Emitenta umowy pożyczki z ELIS CONSULTING sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (Pożyczkobiorca), na łączną kwotę 40.000.000,00 złotych (Pożyczka).

Zawarcie ww. umowy pożyczki jest uzasadnione interesem Spółki i akcjonariuszy niebędących podmiotami powiązanymi, w tym akcjonariuszy mniejszościowych, w szczególności poprzez fakt, że oprocentowanie Pożyczki jest wielokrotnie wyższe od oprocentowania oferowanego aktualnie przez banki. Ponadto, od 2020 roku banki wprowadziły opłaty za utrzymywanie dodatniego salda na rachunkach, w związku z czym poprzez udzielenie Pożyczki Emitent może zmniejszyć bieżące koszty prowadzenia rachunków Emitenta i opłat za przechowywanie jego środków pieniężnych a jednocześnie uzyskać korzyść z udzielonej Pożyczki w postaci oprocentowania.

Reklama

Ponadto, Zarząd Emitenta uzyskał zgodę Rady Nadzorczej na zawarcie Umowy pożyczki.

Mając na uwadze fakt że Pożyczka stanowi istotną transakcję z podmiotem powiązanym w rozumieniu ustawy o ofercie publicznej, Emitent wskazuje, że Pożyczkobiorca jest podmiotem powiązanym z Emitentem m.in. poprzez fakt, że Prezes Zarządu Pożyczkobiorcy jest jednocześnie Członkiem Rady Nadzorczej Emitenta, a także poprzez fakt, że główny akcjonariusz Emitenta jest większościowym wspólnikiem Pożyczkobiorcy.

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2021-01-14Sławomir MajchrowskiWiceprezes Zarządu
2021-01-14Marek TomanekCzłonek Zarządu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »