Reklama

FAM (FAM): Uzyskanie interpretacji prawa podatkowego - raport 27

Raport bieżący nr 27/2010
Podstawa prawna:

Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Zarząd FAM Grupa Kapitałowa S.A. (Emitent) informuje, że nie ziścił się warunek umożliwiający odstąpienie od umowy zawartej pomiędzy Mostostal Wrocław S.A. (spółka zależna od Emitenta) a Olczyk Sp. z o.o. Lokum S.K.A. (Kupujący) na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego gruntu o łącznej powierzchni 3,2697 ha oraz prawa własności nieruchomości budynkowych, położonych we Wrocławiu ul. Klimasa i Tarnogajska, dla których Sąd Rejonowy dla Wrocławia Krzyków we Wrocławiu IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr WR1K/0005059716 (Nieruchomość), opisanej w raporcie bieżącym nr 6/2010, która to umowa spełnia kryterium umowy znaczącej.

Reklama

Warunkiem umożliwiającym odstąpienie przez Kupującego od umowy było uzyskanie pisemnej indywidualnej interpretacji prawa podatkowego, zgodnie z którą sprzedaż Nieruchomości opodatkowana jest podatkiem VAT.

Mostostal Wrocław S.A. otrzymał od Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu indywidualną interpretację prawa podatkowego, zgodnie z którą sprzedaż Nieruchomości jest zwolniona z podatku VAT, za wyjątkiem sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu wraz z własnością posadowionej na tym gruncie budowli - parkingu betonowego, o powierzchni zaledwie 0,115 ha, co stanowi 3,5% powierzchni całej Nieruchomości będącej przedmiotem sprzedaży. Zdaniem Emitenta nie stanowi to przeszkody do podpisania umowy przyrzeczonej.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »