Reklama

MOSTALWAR (MSW): Wezwanie do zapłaty - raport 39

Raport bieżący nr 39/2016

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd Mostostal Warszawa S.A. ("Spółka”), informuje, iż w dniu wczorajszym Spółka otrzymała wezwanie do zapłaty z dnia 13.12.2016 r. dotyczące żądania zapłaty kary naliczonej przez Energa Kogeneracja Sp. z o.o. w Elblągu z tytułu nieosiągnięcia gwarantowanych parametrów technicznych ekologicznego bloku energetycznego opalanego biomasą o mocy 20MWe ("Blok") w elektrociepłowni w Elblągu.

Wezwanie wystawione zostało przez Energa Kogeneracja Sp. z o.o. ("Energa") i opiewa na kwotę 22.549.052,70 zł.

Reklama

Spółka stoi na stanowisku, że roszczenie Energa w wysokości 22.549.052,70 zł w związkuz nieosiągnięciem gwarantowanych parametrów technicznych Bloku nie istnieje i nie było żadnych podstaw do naliczenia kar umownych z w/w tytułu.

W szczególności Spółka wskazuje, że w jej ocenie, Energa eksploatowała Blok niezgodnie z warunkami Kontaktu i instrukcjami obsługi/eksploatacji,tj. spalała paliwo o parametrach sprzecznych z ustaleniami Kontraktu, a także nie przeprowadziła tzw. pomiarów parametrów gwarantowanych w sposób zgodny z ustalonym w Kontrakcie.

Wobec powyższego, zdaniem Spółki, wyniki takich pomiarów nie stanowią podstawy do ustalenia, że gwarantowane parametry techniczne Bloku nie zostały osiągnięte.

Emitent w całości kwestionuje i uznaje za bezzasadne roszczenie zgłoszone przez Energa Kogeneracja Sp. z o.o.

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2016-12-22 Marcin Kondraszuk Pełnomocnik

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »