Reklama

CLOUD (CLD): Wpływ pandemii COVID-19 na sytuację grupy kapitałowej - raport 3

Raport bieżący nr 3/2020

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd Cloud Technologies S.A. ("Spółka") przekazuje informacje o dotychczasowym wpływie pandemii COVID-19 na działalność grupy kapitałowej.

W segmencie Data acquisition możliwy jest istotny spadek przychodów, ale ponieważ związany jest on ze spadkiem średniej ceny zakupu powierzchni reklamowej, to nie powinien mieć istotnego wpływu na poziom osiąganych marż oraz ilość pozyskiwanych danych.

W segmencie Data consulting, w którym kluczowi są klienci z UE, wystąpił tymczasowy spadek przychodów w kwietniu po czym odnotowano wzrost przychodów w maju oraz wzrost liczby zamówień na czerwiec.

Reklama

W segmencie Data enrichment, w którym kluczowi są klienci z USA, nie odnotowano dotychczas spadków przychodów, ale nie pojawił się też wzrost przychodów typowy dla sezonowości rynku.

Zgodnie z informacjami przekazanymi w raporcie za I kwartał 2020 roku pozytywnie zaskakuje sprzedaż technologii DMP w formie długoterminowej licencji.

W związku z rozwojem pandemii COVID-19 począwszy od dnia 11 marca 2020 roku wszystkie spółki z grupy kapitałowej przeszły na tryb pracy zdalnej i w ten sposób będą kontynuować działalność do odwołania. Zarządy poszczególnych spółek nie odczuwają negatywnych skutków nowego sposobu organizacji pracy oraz na bieżąco podejmują niezbędne kroki mające na celu zapewnienie dostępności oferowanych produktów i usług oraz jednoczesną ochronę zdrowia pracowników i współpracowników.

W szczególności dotychczasowy rozwój pandemii COVID-19 nie miał istotnego wpływu na wyniki finansowe w I kwartale 2020 roku. Mając jednak na uwadze ogólną sytuację gospodarczą na świecie możliwe jest tymczasowe pogorszenie się wyników finansowych w II kwartale 2020 roku. Aktualnie dostępne informacje wskazują jednak, że powyższe okoliczności nie powinny mieć istotnego wpływu na działalność grupy kapitałowej w dłuższej perspektywie. Warto przy tym zauważyć, że umocnienie się dolara i euro jest czynnikiem pozytywnie wpływającym na sytuację finansową grupy kapitałowej.

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2020-05-29Piotr PrajsnarPrezes Zarządu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »