PHARMENA (PHR): Wprowadzenie do sprzedaży produktów Spółki na terenie Chin na platformie internetowej T-mall. - raport 40

Raport bieżący nr 40/2019

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd Pharmena S.A. w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 20/2017 opublikowanego w dniu 19 grudnia 2017 r. w systemie ESPI pt. "Przedłużenie wyłączności na dystrybucję produktów w Chinach, Hong Kongu, Makao oraz na Tajwanie", informuje, iż pierwsze produkty Spółki zostały wprowadzone do sprzedaży na terenie Chin, Hong Kongu, Makao oraz na Tajwanie przez chińskiego dystrybutora na platformie internetowej T-mall - będącej największą platformą w Azji handlu detalicznego dla klientów indywidualnych (B2C) i piątą najczęściej odwiedzaną stroną internetową świata. Jednocześnie spółka informuje, że platforma T-mall jest drugą platformą po Taobao, na której można kupić na rynku chińskim produkty z portfela Spółki.

Reklama

W ocenie Zarządu wprowadzenie do sprzedaży przez dystrybutora chińskiego na platformie internetowej T-mall może mieć w ciągu kilku najbliższych lat istotny wpływ na zwiększenie sprzedaży produktów Spółki w Azji. Współpraca z dystrybutorem chińskim ma na celu dalszą ekspansję na nowe rynki zbytu poza granice kraju, co stanowi jeden z elementów realizacji Strategii Spółki w zakresie poszerzenia kanałów dystrybucji produktów.

Tmall:

Internetowa platforma sprzedaży Tmall.com, to chińskojęzyczna strona internetowa dla handlu detalicznego online dla klientów indywidualnych (B2C), prowadzona w Chinach przez Alibaba Group. Jest to platforma dla lokalnych chińskich i międzynarodowych firm do sprzedaży towarów markowych konsumentom w Chinach kontynentalnych, Hongkongu, Makau i na Tajwanie. Jest największą platforma w Azji handlu detalicznego dla klientów indywidualnych (B2C). Ma ponad 500 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. Według Alexy* jest to piąta najczęściej odwiedzana strona internetowa świata.

* Alexa Internet, Inc. to amerykańska firma analizująca ruch internetowy z siedzibą w San Francisco. Jest spółką zależną Amazon.

Powyższą informację podano, ponieważ wprowadzenie do sprzedaży produktów Spółki na terenie Chin przez chińskiego dystrybutora na platformie internetowej T-mall może mieć istotny wpływ na osiągane przez Pharmena S.A. przychody ze sprzedaży produktów.

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2019-09-16Konrad PalkaPrezes Zarządu
2019-09-16Marzena WieczorkowskaWiceprezes Zarządu

Emitent

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »