TOWERINV (TOW): Wstępne wyniki finansowe za I półrocze 2020 r. oraz wpływ SARS-Cov-2 na działalność Emitenta - raport 17

Raport bieżący nr 17/2020

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd Tower Investments S.A. ("Spółka”) podaje do publicznej wiadomości wstępne niezaudytowane wybrane skonsolidowane dane finansowe Grupy Kapitałowej Tower Investments za okres od 1 stycznia 2020 do 30 czerwca 2020 roku:

a) Przychody netto ze sprzedaży – 1,08 mln zł

b) Zysk (strata) z działalności operacyjnej- (2,1) mln zł

c) Zysk (strata) netto – (3,05) mln zł

Zarząd Spółki informuje, że podstawowy wpływ na wyniki finansowe Grupy Kapitałowej Tower Investments miał lockdown związany z epidemią SARS-Cov-2, co w praktyce spowodowało zawieszenie podstawowej działalności Grupy. W okresie od marca do czerwca 2020 r. nie odbyły się planowane transakcje, opóźnieniu uległy procesy administracyjne zmierzające do wydania decyzji o pozwoleniach na budowę i decyzji o warunkach zabudowy, a kontrahenci Grupy zawiesili bezterminowo realizację projektów inwestycyjnych.

Reklama

Negatywne skutki strat związanych z zawieszeniem działalności zostały częściowo złagodzone pomocą finansową z Tarczy Antykryzysowej, którą spółki z Grupy otrzymały w wysokości 2.716.638,60 zł.

Obecnie sytuacja wróciła niemal do stanu sprzed pandemii, co oznacza, że spółki z Grupy Kapitałowej Tower Investments kontynuują realizację projektów deweloperskich i inwestycyjnych bez istotnych przeszkód.

Zarząd Spółki jednocześnie wskazuje, że przedstawione szacunki wyniku finansowego:

- są wstępne i nie podlegały badaniu biegłego rewidenta;

- zostały opracowane według najlepszej wiedzy posiadanej na dzień ich sporządzania;

- powstały w oparciu o założenie, że nie ujawnią się okoliczności, które mogłyby istotnie wpłynąć na wyniki finansowe po dniu opublikowania szacunkowych danych.

Zarząd Spółki zaznacza, że ostateczne wyniki zostaną przedstawione w skonsolidowanym raporcie półrocznym (czyli 25 września 2020 r.) i mogą różnić się od wskazanych powyżej wstępnych danych finansowych.

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2020-09-04BARTOSZ KAZIMIERCZUKPREZES ZARZĄDU

Emitent

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »