Reklama

JHMDEV (JHM): Wstępne wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2016 roku - raport 20

Raport bieżący nr 20/2016

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd JHM DEVELOPMENT S.A. z siedzibą w Skierniewicach (dalej: "Spółka”, "Emitent") stosownie do treści Art. 17 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 596/2014 MAR informuje, że przygotowując raport Spółki JHM DEVELOPMENT S.A. za I półrocze 2016 r. po przeglądzie sprawozdań finansowych przez Biegłego Rewidenta powziął informację o poziomie osiągniętych wyników.

Ze względu na cenotwórczy charakter informacji Zarząd przekazuje dane dotyczące przychodów ze sprzedaży, wyniku finansowego netto oraz wskaźnika ogólnego zadłużenia Spółki za I półrocze 2016 r., które odbiegają od danych finansowych z lat ubiegłych i wynoszą:

Reklama

- przychody ze sprzedaży: 11,2 mln zł,

- wynik finansowy netto: 345 tys. zł

- wskaźnik ogólnego zadłużenia: 0,18

Informacje o miesięcznej liczbie sprzedanych lokali Zarząd Spółki przekazuje akcjonariuszom w formie Raportów Bieżących. Zarząd Emitenta przewiduje poprawę wyników w IV kwartale br. po oddaniu nowych inwestycji w Koninie i w Łowiczu, o czym informował Raporcie Okresowym za I Kwartał br.

Na osiągnięte wyniki wpływ miały następujące czynniki:

- W 2015 roku i w I połowie 2016 roku nie zakończono budowy żadnej nowej inwestycji mieszkaniowej, a bieżąca sprzedaż opiera się jedynie na aktach notarialnych przenoszących własność mieszkań w inwestycjach deweloperskich zakończonych w latach poprzednich.

- Nowe inwestycje zostaną oddane do użytkowania w IV kwartale br. co istotnie wpłynie na sprzedaż i poprawę rocznych wyników finansowych.

- Na wzrost wskaźnika ogólnego zadłużenia wpłynęło zwiększone wykorzystanie kredytów na realizowanych równocześnie czterech inwestycjach deweloperskich.

Ponadto Zarząd informuje, że analiza wyników za I półrocze 2016 r. pozostałych spółek Grupy Kapitałowej JHM DEVELOPMENT, wykazała, że nie odbiegają one znacząco od wyników z lat poprzednich.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2016-08-08Regina BiskupskPrezes Zarządu
2016-08-08Sławomir SiedlarskiCzłonek Zarządu

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »