Reklama

EMPERIA (EMP): Wszczęcie postępowania arbitrażowego pomiędzy Emperia Holding S.A. i P1 Sp. z o.o. a Eurocash S.A. - raport 60

Raport bieżący nr 60/2011
Podstawa prawna:

Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Zarząd Emperia Holding S.A. (Spółka) informuje, że w dniu 12 września 2011 r. zapoznał się z wysłanym przez Eurocash S.A. w dniu 10 września 2011 r. wezwaniem na arbitraż skierowanym do Emperia Holding S.A. i P1 Sp. z o.o. (spółka zależna od Emperia Holding S.A.). W wezwaniu tym Eurocash S.A. wnosi o orzeczenie przez trybunał arbitrażowy, że:

(a) stosunek prawny wynikający z zawartej pomiędzy Emperia Holding S.A. i Eurocash S.A. Umowy Inwestycyjnej istnieje; oraz

Reklama

(b) cena za udziały i akcje nabywane przez Eurocash S.A. w spółkach dystrybucyjnych kontrolowanych przez Emperia Holding S.A. jest równa Wartości Bazowej tj. kwocie 925.975.000 zł, skorygowanej zgodnie z art. 7.9 Umowy Inwestycyjnej.

Zdaniem Spółki żądanie Eurocash S.A. jest bezpodstawne wobec odstąpienia przez Emperia Holding S.A. i P1 sp. z o.o. od Umowy Inwestycyjnej w dniu 9 sierpnia 2011 r.
Elżbieta Świniarska - Dyrektor Ekonomiczny

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »