Reklama

IFIRMA (IFI): Wybór podmiotu uprawnionego do zbadania sprawozdania finansowego za I półrocze 2017 rokuw celu realizacji polityki dywidendowej - raport 25

Raport bieżący nr 25/2017

Podstawa Prawna:
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Zarząd IFIRMA SA informuje, że Rada Nadzorcza, uchwałą nr 11/2017 w trybie obiegowym tj. w trybie przewidzianym paragrafem 23 ust. 3 Statutu, zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami zawodowymi, działając na podstawie paragrafu 24 ust. 2 pkt. g) Statutu Spółki postanowiła wybrać spółkę PKF Consult Sp. z o.o. Sp. k., wpisaną na listę podmiotów uprawnionych do badania sprawozdań finansowych prowadzoną przez Krajową Izbę Biegłych Rewidentów pod nr 477, jako podmiot uprawniony do zbadania sprawozdania finansowego za I półrocze 2017 roku Spółki.

Reklama

Umowa zostanie zawarta na okres umożliwiający zbadanie sprawozdania finansowego.

Podmiot ten należy do grupy kapitałowej PKF i badał sprawozdania finansowe za lata 2005-2016 oraz będzie badał lata sprawozdania finansowe za lata 2017-2018, o czym Spółka informowała w raporcie bieżącym 8/2017 z 27 marca 2017 roku.

Potrzeba wyboru podmiotu badającego sprawozdanie finansowej za I półrocze 2017 roku jest wynikiem wątpliwości biegłego rewidenta wyrażonej podczas przeglądu sprawozdania finansowego za I półrocze 2017, czy wypłata zaliczki na dywidendę na podstawie art. 349 KSH może nastąpić bez przebadania śródrocznego sprawozdania finansowego.

Zarząd rozpoczął analizy, w gronie doradców prawnych oraz biegłych rewidentów, zmierzające do wypracowania ostatecznego stanowiska w tej sprawie, jednakże przebadanie sprawozdania finansowego za I półrocze umożliwi wypłaty zaliczek na dywidendę za I i II kw. 2017, na podstawie uchwały Zarządu, za zgodą Rady Nadzorczej, niezależnie od ostatecznego rozstrzygnięcia powyższej wątpliwości.

Podstawa prawna:

§ 5 ust. 19 RMF z 19 lutego 2009 roku ws. informacji bieżących i okresowych


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2017-09-07Wojciech NarczyńskiPrezes Zarządu
2017-09-07Agnieszka KozłowskaWiceprezes Zarządu

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »