Reklama

IALBGR (IAG): Wyjaśnienie Zarządu w kwestii korekty ceny - raport 50

Raport bieżący nr 50/2015

Podstawa Prawna:
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

W odpowiedzi na wątpliwości zgłaszane przez inwestorów po publikacji raportu bieżącego nr 49/2015, Zarząd spółki SMT S.A. z siedzibą w Warszawie ("Emitent") wyjaśnia, że ustalenie dnia korekty, o którym jest mowa w raporcie bieżącym nr 49/2015 nie dotyczy zmiany wynegocjowanej ceny za akcje spółki zależnej od Emitenta - SMT Software Services S.A. z siedzibą we Wrocławiu, gdyż do takiej zmiany, na podstawie zawartego aneksu, nie doszło.

Reklama

Cena łączna 169.000.000 zł wynikająca z umowy przedwstępnej, o której mowa w raporcie 33/2015 pozostaje aktualna.

Określona na 30 listopada 2015 roku korekta to typowa dla transakcji przejęć przedsiębiorstw korekta o kapitał obrotowy ("working capital adjustment") polegająca na porównaniu poziomów gotówki operacyjnej, należności oraz zobowiązań, które przejmuje w ramach transakcji kupujący, z ich poziomem na określony w umowie dzień. W przypadku zmian poziomów kupujący zwraca sprzedającemu nadwyżkę lub sprzedający zwraca kupującemu wysokość niedoboru.

Intencją raportu nr 49/2015 było wskazanie, że dniem, w którym zostanie dokonane porównanie (korekta) dotyczące ceny sprzedaży akcji SMT Software Services, jest 30 listopada 2015 r. bowiem na datę zawarcia umowy dzień ten nie był w umowie określony, co zostało wyraźnie wskazane w raporcie nr 33/2015 dotyczącym zawarcia umowy przedwstępnej.

Zarząd Emitenta szacuje, że na dzień 30 listopada 2015 r korekta o kapitał obrotowy nie przekroczy 3% łącznej wartości transakcji. Zwracamy jednocześnie uwagę, że korekta może być zarówno in plus, jak i in minus.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2015-11-23Przemysław Soroka Wiceprezes ZarząduPrzemysław Soroka
2015-11-23Szymon PuraWiceprezes ZarząduSzymon Pura

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »