Reklama

DUON (DUO): Wypowiedzenie znaczących umów - raport 23

Raport bieżący nr 23/2012
Podstawa prawna:

Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Zarząd spółki CP Energia S.A. informuje, że w dniu 30.03.2012 roku spółka zależna KRI S.A. wypowiedziała sześć umów kompleksowych zawartych ze spółką PGNIG S.A., których przedmiotem był zakup gazu ziemnego wysokometanowego przez KRI S.A. od PGNIG S.A. na potrzeby lokalnych sieci dystrybucyjnych będących własnością KRI SA.

Wypowiedziane umowy ulegną rozwiązaniu z dniem 30.04.2012 roku. Przyczyną wypowiedzenia umów jest dążenie Grupy Kapitałowej CP Energia do dywersyfikacji dostaw gazu poprzez zakup gazu na europejskim rynku hurtowym oraz jego przesył przez połączenia transgraniczne w Lasowie i Cieszynie, gdzie Grupa Kapitałowa posiada zarezerwowane moce przesyłowe. Wypowiedzenie umów nie spowoduje pogorszenia sytuacji finansowej spółki CP Energia ani jej podmiotów zależnych.
Mariusz Caliński - Prezes Zarządu
Michał Swół - Wiceprezes Zarządu

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »