Reklama

BIOPLANET (BIP): Zakup przez Emitenta nieruchomości.

Raport bieżący nr 1/2018

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd Bio Planet S.A. ("Emitent”) informuje, że w dniu 10 stycznia 2018 r. kupił działkę przemysłową za kwotę 1,6 mln netto. Zakup dotyczy nieruchomości przy ul. Fabrycznej (Leszno) o powierzchni 4.371 m2, który bezpośrednio przylega do terenu, na którym znajduje się centrum logistyczno-dystrybucyjne Emitenta.

Reklama

Zakup działki jest niezbędny w celu powiększenia terenu głównego magazynu. Wynika to z ciągłego rozwoju działalności Spółki i zapotrzebowania zarówno na powierzchnię magazynową, jak i poszerzenia możliwości obsługi rosnącego wolumenu transportu.

Na zakupionej działce planowane jest wybudowanie skrzydła budynku, które będzie pełniło funkcje załadunku, magazynu i częściowo biura. Z uwagi na konieczność przygotowania (kultywacji) terenu, złożoność samego projektu oraz poważne wydatki finansowe, wykonanie inwestycji będzie rozłożone w czasie w latach następnych.

Kwota transakcji 1,6 mln zł będzie wypłacana dotychczasowym właścicielom nieruchomości w transzach w ciągu 2018 r.

Z uwagi na wielkość zakupu oraz jego znaczenie dla przyszłej działalności Spółki, Zarząd Emitenta zdecydował się na publikację informacji w trybie art. 17 ust. 1 MAR.

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2018-01-11Sylwester StrużynaPrezes Zarządu
2018-01-11Grzegorz MulikWiceprezes Zarządu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »