Reklama

EKOEXPORT (EEX): Założenie kolejnej ( trzeciej) spółki w Kazachstanie z większościowym udziałem Eko Export SA. - raport 27

Raport bieżący nr 27/2012
Podstawa prawna:

Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Zarząd emitenta informuje, że w dniu 16.07.2012 Eko Export zakupiła 51% udziałów spółki wydobywczej EKO MICROSPHERES ALMATY w Kazachstanie.

Pozostałe udziały posiada Partner z Kazachstanu, mający dostęp do złóż mikrosfery w tym rejonie kraju.

Zakup kolejnej spółki wydobywczej jest elementem wieloletniej strategii emitenta polegającej na zwiększeniu dostaw mikrosfery, przy równoczesnej dywersyfikacji źródeł jej pozyskiwania.

Reklama

Przy rosnącym zapotrzebowaniu rynku na dostawy tego surowca i związanego z tym wzrostu cen, w opinii Zarządu kolejna inwestycja w Kazachstanie wpłynie pozytywnie na wynik finansowy Spółki w najbliższych latach.

Informacja ta stanowi informację poufną w rozumieniu art. 154 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. tj. stanowi informację dotyczącą spółki, która nie została przekazana do publicznej wiadomości, a która po takim przekazaniu mogłaby wpłynąć na cenę akcji.
Jacek Dziedzic - Prezes Zarządu

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »