Reklama

RAFAMET (RAF): Zawarcie aneksu do umowy o linię gwarancji z HSBC Bank Polska S.A. - raport 10

Raport bieżący nr 10/2012
Podstawa prawna:

Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Zarząd Fabryki Obrabiarek RAFAMET S.A. w Kuźni Raciborskiej informuje, że w dniu dzisiejszym do Spółki wpłynął podpisany przez HSBC Bank Polska S.A. (00-693 Warszawa, ul. Marszałkowska 89) aneks nr 4 z dnia 26.03.2012 r. do umowy o linię gwarancji z dnia 14.10.2009 r.

Przedmiotem umowy jest udzielenie linii gwarancyjnej do wysokości określonego limitu, który na podstawie aneksu nr 4 do umowy został podwyższony z 3.000.000,00 EUR do 4.000.000,00 EUR (16.563.600,00 zł), spełniając tym samym z dniem jego zawarcia kryterium wartości określone dla umowy znaczącej.

Reklama

Emitent może wykorzystywać limit na uzyskanie gwarancji: przetargowych, zwrotu zaliczki, dobrego wykonania umowy, rękojmi oraz gwarancji mieszanych. Zabezpieczenie linii gwarancyjnej stanowi cesja wierzytelności z kontraktów zaakceptowanych przez Bank.

Przedmiotową umowę zawarto na warunkach rynkowych, które nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych dla tego typu umów.

Jako kryterium uznania umowy za znaczącą, przyjęto wartość kapitałów własnych RAFAMET S.A. na dzień 31 grudnia 2011 r.

Podstawa prawna: § 5 ust. 1 pkt 3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz. U. z 2009 r., Nr 33, poz. 259 ze zm.).
E. Longin Wons - Prezes Zarządu
Maciej Michalik - Wiceprezes Zarządu

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »